VoLTE Servis Ayarları nedir? Nasıl açılır ve kapatılır?

VoLTE, telefonunuzun bildirim alanında bulabileceğiniz LTE üzerinden zenginleştirilmiş sesin kısaltmasıdır. Bu, mobil teknolojide dördüncü çağ olan 4G’nin zenginleştirilmiş bir versiyonudur. VoLTE, 4.5G’nin cep telefonları ile birleştirilmesini sağlar. VoLTE teknolojisi iyileştirmeler sağlar.

HD+ net Ses Kalitesi Hizmeti, VoLTE’deki en büyük gelişmelerden biridir. Müşteriler, WhatsApp ve Messenger ile yapılan sesli aramaların üstün ve net kalitesine ilgi duyuyor. VoLTE bilgisi, cep telefonu görüşmelerinde yüksek kalitede net ses elde etmeyi mümkün kılıyor.

VoLTE ile video görüşmeleri de yapabilirsiniz, bu da normal bir cep telefonu görüşmesiyle yapabileceğinizden daha fazla konferans görüşmesine olanak tanır.

Bir cep telefonu görüşmesi sırasında hücre ağına bağlantı kesildiğinde, VoLTE başka bir gelişme sunar. VoLTE teknolojisi telefonunuzun ses ve bilgiyi aynı anda kullanmasını sağlar. Bu, telefonunuzun bir cep telefonu görüşmesi yaparken bilgi indirebileceği veya diğer bilgi işlemlerini gerçekleştirebileceği anlamına gelir.

Birini cep telefonundan aradığınızda cep telefonunuzun çalması birkaç saniye sürecektir. VoLTE teknolojisi, aramalarımızı bir saniyeden daha kısa bir sürede bağlamamızı sağlıyor. Bir GSM operatörü 5G know-how’ı ülkemize gelmeden önce bir deney gerçekleştirdi. VoLTE ile yüksek kaliteli ses isimlerinin 1 saniyeden daha kısa sürede kurulduğu tespit edildi. 0. 372 Saniye

VoLTE ile aramalarınıza daha birçok özellik ekleyebilirsiniz. Örneğin , patronunuza geç kalabileceğinizi ve site ziyaretçileri nedeniyle toplantıda olamayacağınızı bildirmeniz gerekiyorsa, onu arayarak konumunuzu bildirebilirsiniz.

LTE Üzerinden Zenginleştirilmiş Ses (VoLTE) hizmetini kullanabilmeniz için SIM kartınızın 4.5G’yi desteklemesi gerekir. Mobil operatörünüzle iletişime geçerek 4.5G’yi etkinleştirmelerini sağlamanız gerekecektir. Eğer 4.5G’yi destekleyen bir akıllı telefonunuz varsa, VoLTE hizmeti de alabilirsiniz. VoLTE özelliklerine bayilere veya operatörünüzün çağrı merkezine giderek veya metin içerikli mesajlar göndererek erişebilirsiniz.

VoLTE nedir ve nasıl etkinleştiririm? SMS kodu nedir?

VoLTE, bunu destekleyebilen bir akıllı telefonunuz varsa kullanılabilir.

 • Turkcell Aboneleri: HDSES yazıp 2200’a göndererek veya 532 müşteri hizmetlerini arayarak ya da Turkcell Hesabım uygulamasını indirip uygulama üzerinden VoLTE servisini aktive etme seçeneklerini kullanmanız gerekmektedir.
 • Türk Telekom müşteriler: VoLTE hizmetlerini almak için VOLTE yazıp 5555’e gönderin.
 • Vodafone Aboneleri 5G canlı bağlantınız varsa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Android Telefonlarda VoLTENasıl Kapat ılır ?

VoLTE’yi kapatmak için yanındaki kutunun işaretini kaldırmanız gerekecektir. Ad Ayarlar > Giden Ses Adı > VoLTE olduğunda kullanılabilir olacaktır. VoLTE kullanılabilir olduğunda.

iPhone VoLTE Kapatma

Aşağıdaki adımları izleyerek VoLTE’yi etkinleştirebilirsiniz. Ayarlar>Mobil>Seçimler>LTE’ye İzin Ver Yalnızca Bilgi menüsünü seçerseniz, 4.5G’yi kullanamazsınız. Yalnızca Bilgi’yi seçerseniz internete 4.5G hızında bağlanabileceksiniz. 5G’ye ihtiyacınız yoksa Kapalı’yı seçebilirsiniz.

VoLTE Pay nedir?

VoLTE’nin herhangi bir maliyeti yoktur. Aramalar, kullandığınız GSM sağlayıcısının GSM tarifelerine veya bir paket anlaşmanız varsa paket tarifelerine göre ücretlendirilir. VoLTE daha pahalı değildir.

iPhone VoLTE Ayarları

Sağlayıcınız VoLTE’yi destekliyorsa, iPhone’unuzda Ayarlar>Mobil>Mobil Bilgi Seçenekleri LTE’ye İzin Ver’e dokunabilirsiniz. Ayarlar>Hücre Bilgisi ve LTE‘ye izin verilmiyor. Servis sağlayıcınız LTE üzerinden Ses sunuyorsa aşağıdaki seçenekler görünebilir.

 • LTE’nin kapatılması hizmeti devre dışı bırakacaktır.
 • Ses ve Bilgi, LTE üzerinden sesli aramalara ve mobil bilgilere izin verir.
 • Yalnızca Bilgi seçeneğini belirlerseniz LTE üzerinden mobil veriyi kullanabilirsiniz.

Android VoLTE Ayarları

Android cihazınız için VoLTE’yi etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz çok önemlidir. Sadece aşağıdaki seçeneği etkinleştirin Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:>Bağlantılar>Hücresel Ağlar>VoLTE aramaları.

Xiaomi VoLTE Açık, Kapalı Ayarları

Xiaomi artık resmi olarak Türkiye’de. Xiaomi Türkiye adı altında kendilerini tanıtan bir grup şirketten oluşuyor. Ne yazık ki, Xiaomi markası ile doğrudan ilişkili oldukları görülmüyor. Ülkemizdeki distribütörler cihazların yazılım programlarını değiştirme yetkisine sahip değil. Xiaomi telefonları kullanıma hazır hale getirmek için müşterilerin bazı manuel işlemleri gerçekleştirmesi gerekiyor. İzlemeniz gereken adımlar Xiaomi’nin VoLTE On/Off ayarları içindir.

 • Ayarlar>Telefon Hakkında>Tüm Seçenekler ‘e giriş yapın ve ardından Core Model 8’e hızlıca basın
 • Sayfanın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın.
 • Açılır menüdeki Diğer araçlar bağlantısına tıklayın.
 • MODEM yapılandırma araçlarını ve MODEM kontrol aracını yüklemek ve etkinleştirmek için bir sonraki menüdeki adımları izleyin.
 • Arama kutusuna Turkey yazdıktan hemen sonra sistem açılacaktır. Görüntülemek için bir seçeneğe tıklayın ve ardından Etkinleştir’e tıklayın.
 • eu/vodafone/volte/turkey/mcfg_sw.mbn Vodafone yazan metinleri dikkate almayın.
 • Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi çalışan birçok operatör vardır.
 • Bir sonraki adım, arama kutusuna cep telefonu numaranızı girmektir.
 • Ardından *#*#86583#*#* ve *#*#869434#*#* tuşlayın. Bu iki uyarıyı dikkate almayın.
 • Numaraları çevirdikten sonra ayarlarınızı girin.
 • Ayarlar>SIMGamecard’larve Hücresel Ağlar>Operatörünüz seçeneklerine basın.
 • Ekranda belirecek olan seçenek VoLTE kullan seçeneğidir.
 • Son adım telefonu yeniden başlatmaktır.

Turkcell VoLTE açık, kapalı Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Turkcell Hesabım Uygulaması, VoLTE’yi uygulama üzerinden etkinleştirmenize olanak tanır. Turkcell müşterileri VoLTE servisini iki şekilde aktive edebilirler.

 • Metin Yazma : Aşağıdakileri kullanarak İngilizce yazabilirsiniz: HDSES Kısa mesaj göndermek, biriyle iletişim kurmanın harika bir yoludur. 2200
 • Müşteri hizmetleri numarası 532’yi arayın.

Aşağıdaki butona tıklayarak Turkcell VoLTE’yi devre dışı bırakabilirsiniz. Ayarlar>Bağlantılar>Hücresel Ağlar Artık mobil cihazınıza format atabilirsiniz.

Vodafone VoLTE Açık, kapalı Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Vodafone abonelerinin başka bir şey yapmasına gerek yok. İnternet üzerinden telefonunuzun 4.5G veya VoLTE’yi destekleyip desteklemediğini kontrol edebilirsiniz. Hizmeti onaylamak için VoLTE ile iletişime geçin. Vodafone müşteri hizmetleri 542 Telefonunuzda VoLTE yoksa kullanamazsınız.

Türk Telekom Volte Açık, Kapalı Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Türk Telekom müşterileri VoLTE sağlayıcılarını VOLTE yazarak aktive edebilirsiniz E-posta göndererek gönderebilirsiniz. 5555 . VoLTE, Ayarlar>Bağlantılar>Hücresel Ağlar ‘a giderek görüntülenebilen bir özelliktir Anahtarı devre dışı bırakarak VoLTE aramasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu makale de ilginizi çekebilir “SMS İptal Yöntemleri“.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours