Vodafone PIN – PUK Kodu: Öğrenme, Değiştirme ve Kaldırma

Vodafone telefonunuza giriş yapmak için PIN veya PUK kodunuzu unutursanız SIM kartınızın bloke edilmesi riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. İçeriğimizde Vodafone PIN veya PUK kodunun ne olduğu ve nasıl alınacağı ile ilgili sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. Yazımızda PIN nasıl yazılır ve PUK kaç hanelidir gibi sorulara cevap veriyoruz.

Vodafone PIN kodu nedir ve nasıl alınır?

Vodafone PIN kodu, SIM kartınızla birlikte gelen ve telefon hattınızı etkinleştirmek için girdiğiniz dört basamaklı bir koddur. Ayarlar menüsünden PIN kodunuzu istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Telefonunuzun ayarlarına göre, makineyi her açtığınızda PIN kodunu isteyebilirsiniz. Bu güvenliği artıracaktır.

Vodafone PIN 2 ve PIN 1 kodu arasındaki fark nedir?

PIN 1 kodları ile PIN 2 kodları arasındaki karışıklık, Vodafone PIN kodlarını kullanırken yapılan en yaygın hatalardan biridir. PIN 1 herkes tarafından bilinen ve en çok kullanılan bir koddur. Telefon açıldığında giriş yapmak için kullanılır. Bazı telefon ayarlarında kullanılan bir kod olan PIN 2 ise ikinci koddur. PIN 1’i unutursanız, PUK 1’e ihtiyacınız olacaktır. PIN 2’yi unutursanız, PUK 2’ye ihtiyacınız olacaktır.

Vodafone’dan PIN kodu nasıl değiştirilir veya kaldırılır

Yakın zamana kadar PIN kodları SIM kartlar için standart bir güvenlik yöntemiydi. Ancak PIN kodları günümüzde, özellikle akıllı telefonların yaygın olarak kullanıldığı bölgelerde o kadar yaygın değildir. Telefonu her kullandığınızda PIN kodu girmek istemiyorsanız Vodafone PIN kodunuzu kolayca değiştirebilirsiniz.

Ayarlar menüsüne giriş yaparak PIN kodunuzu değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. PIN kodları Ayarlar’da mevcuttur. PIN kodunuzu son bir kez girerek değiştirebileceğinizi veya kaldırabileceğinizi unutmayın. Kodunuzu unutursanız, değiştirmeniz veya kaldırmanız mümkün değildir.

PIN kodunuzu unuttuysanız, PUK kodunu bilmeniz gerekecektir. PIN kodu üç kez yanlış girilirse, 8 haneli PUK Kodunu girmeniz istenecektir. Eğer 10 kez hata yaparsanız ve yanlış kod girerseniz, kısa süreli engelleme kalıcı hale gelecektir. SIM kartınız kullanılamaz hale gelebilir.

Huawei, Samsung veya Xiaomi gibi iPhone ve Android’lerden PIN kodunu kaldırmak daha uygun olabilir. Bu telefonların kendi şifre sistemi vardır. Vodafone, aşağıdaki kodu girerek PIN 1 veya PIN 2’yi değiştirmenize izin verir. Telefonunuzun ekranına aşağıdaki verileri girin:

 • PIN 1 kod değişikliği: **04*eski pin*yeni pin-yeni pin#
 • PIN 2 kod değişikliği: **042* eski pin2-yeni pin2-yeni pin2# tuşlarına basın

Vodafone PIN kodumu mu unuttum?

Vodafone PIN kodunuzu unutursanız panik yapmanıza gerek yok. Vodafone, PIN 1 veya PIN 2 engelini kaldırmak için birkaç mantıklı yöntem sunar. Vodafone, PIN 1 ve PIN 2 engelini kaldırmak için basit bir yol sunar.

 • PIN 1 engelini kaldırın: **05**PUK 1*yeni PIN*yeni PIN#
 • PIN 2 engelini kaldırın: **052*PUK 2-yeni PIN2*yeni PIN2#

Burada PIN blokajını kaldırmak için PUK kodunu nasıl gireceğinizi görebilirsiniz. PUK kodu, PIN kodunun üç kez yanlış girilmesi durumunda kısa süreli engellemeyi kaldırmak için kullanılabilir. PUK kodu on kez yanlış girilmişse, engelleme muhtemelen kalıcı olacaktır ve SIM kartınızı değiştirmeniz gerekecektir.

PIN kodunuzu kurtarmanın tek yolu PUK koduna bakmaktır. PUK kodu, tıpkı PIN kodu gibi SIM kartınızın arka tarafında bulunabilir. Vodafone On-line İşlemler, PUK kodunuzun yanlış olup olmadığını öğrenmenin iyi bir yoludur. Bu stratejilere ek olarak, internette Vodafone PIN kodunun veya PIN kodu şifresinin kırıldığını iddia eden bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kartınızdaki PUK ve PIN kodları, yalnızca operatörünüzden yenilenebilen veya alınabilen özel bilgilerdir. Birçok kişi Vodafone PIN kodunu unuttuğunu ve bulmak istediğini söyleyecektir.

Vodafone PUK kodu nasıl alınır?

Vodafone PUK kodu, telefonun PIN koduna erişim sağlamak için SIM kartın açılamaması durumunda bir güvenlik kodu olarak kullanılabilir. Vodafone PUK kodlarını öğrenirken, PUK’taki rakam sayısı ve engellemenin nasıl kaldırılacağı gibi sorularla kafanız karışabilir. Birçok kişi size PUK’un nerede yazdığını ya da nasıl bulunacağını soracaktır. Vodafone kullanıcıları için PIN ve kod PUK ile ilgili bilinmeyen ve merak edilen konuları araştırdık.

Vodafone PIN kodu ile PUK kodu arasındaki fark nedir?

Dört basamaklı bir parola olan PIN kodu, telefon hattınız için telefonunuza taktığınız SIM kartın kilidini açmak ve kullanmak için kullanılır. PIN kodunuz ayarlardan değiştirilebilir. Bazı durumlarda, PIN kodu bir süredir kullanılmadıysa unutulabilir. Cep telefonunuzda “SIM kilitli”, “SIM kart bloke” veya benzeri bir uyarı alacaksınız. PIN bloke edildiğinde sizden PUK kodunuz istenecektir.

PIN kodu üç kez yanlış girilirse kart bloke olur. PUK 1 gereklidir. PUK 1 sekiz rakamdan oluşur. PUK’u anlamak ve doğru girmek önemlidir. PIN kodundan farklı olarak, PUK kodunu 10 kez yanlış girerseniz SIM kartınız muhtemelen tamamen bloke olacaktır. SIM kartınızı değiştirmeniz gerekecektir ve ek ücret ödemeniz gerekebilir.

 • PIN 2, PUK 2 ve PIN 3 kodları vardır.
 • PIN 2, tıpkı PIN 1 gibi dört basamaklıdır. Telefondaki belirli seçeneklerin kilidini açmak için kullanılır.
 • PIN 2’yi bir satırda üç kez yanlış girerseniz, SIM kartınız bloke olabilir.
 • Bu durumda PUK 2 için 8 basamaklı kod gereklidir.
 • PUK 2 10 kez veya daha fazla yanlış girilirse PIN 2 bloke edilebilir.
 • Tamamen bloke edilmemişse SIM kartın değiştirilmesi gerekmez.

Vodafone PUK Kodumu nasıl öğrenebilirim?

Vodafone PIN kodunuzu üç kez yanlış girdiyseniz PUK kodunuzu bilmek iyi bir fikir olacaktır. Siz de PUK kodunu hatırlayamadığını iddia eden birçok kişiden biri olabilirsiniz. İşte izlemeniz gereken adımlar.

 • Bu işlemi Vodafone Yanımda On-line İşlemler web sayfasından yapmak için Vodafone web sitesine giriş yapın.
 • Kullanıcı adınızı ve Şifrenizi girin.
 • “Hat Ayarlarım”a erişmek için sağ üst köşedeki tüketici ikonuna tıklayın ve giriş yapın.
 • Hat Ayarlarım sayfası size PUK kodunuzu gösterecektir.
 • Vodafone Online İşlemler Web Sayfasına erişemiyorsanız, şifrenizi almak için S yazıp 7000’e SMS gönderin.

Vodafone’un uygulaması PUK Kodunuzu aramanıza olanak tanır. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

 • Uygulamayı açarak Ayarlarım bölümüne girin.
 • Vodafone PUK Kodu “Hat ayarlarım” sekmesinde bulunabilir.

Vodafone PUK kodunu öğrenmek istiyorsanız 7000’i tuşlamanız gerekir.

Vodafone PUK Kodu Bloke Edildi Hatası

Vodafone kullanıcılarının en sık yaptığı hatalardan biri, PUK blokajını kaldırma prosedürü sırasında SIM kartlarını bloke etmektir. Vodafone PUK’unuzu giremiyorsanız, büyük olasılıkla bir hata var demektir.

Vodafone kodunu 10 kez yanlış girdiğinizi iddia ederseniz bir SIM blokajı ile karşı karşıya kalacaksınız. Vodafone bayileri Vodafone PUK kodlarının kilidini açabilir. Vodafone kodunu giremiyorsanız veya PUK kodunu okuyan iletişim kanalları aracılığıyla hizmete erişemiyorsanız bu normaldir.

PUK kodunun hayati önem taşıdığı için tüm kanallarda yayınlanması pek olası değildir. Örneğin bir PUK bloğunuz varsa. On kez yanlış bir PUK kodu girmeniz durumunda, tamamen yeni bir SIM satın almak en iyisidir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours