Vodafone Fatura Aşımları Nasıl Önlenir, Durdurulur ve Telafi Edilir?

Paket sözleşmenizin kullanım haklarını, seçeneklerini ve sınırlamalarını aştıysanız, Vodafone fatura aşım iadesi almaya hak kazanabilirsiniz. Eğer 1 ayda 13 GB kullanıyorsanız, ancak Vodafone tarifeniz ayda sadece 12 GB web kullanımına izin veriyorsa, bu ekstra 1 GB aşım olarak kabul edilir. Vodafone Tarife Aşımı yani faturada aşım ve ekstra ücretlendirme.

Bu durum, Vodafone ödemenizin kontrolden çıkmasına ve aylık fazla ödeme olasılığının artmasına neden olabilir. Bunu durdurmak için bazı basit ve hızlı önlemler alabilirsiniz.

Vodafone fatura aşım sorgulaması yapmanın en iyi yolu nedir?

Fatura öğrenme hizmeti, Vodafone hesabınızdan fazla ücret tahsil edilip edilmediğini hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Bu hizmetten tüm Vodafone müşterileri ücretsiz olarak yararlanabilir. Hattınızın fazla faturalandırılıp faturalandırılmadığını öğrenmek için, cep telefonunuzun karar ekranında“7017Seç” tuşlayın ve ardından tuşuna basın.

Fatura İnceleme Hizmeti aracılığıyla ek seçenekler mevcuttur;

 • Sahip olabileceğiniz tüm ara ücretleri gözden geçirmelisiniz.
 • Faturalandırılmamış ve faturalandırılmış giderlerin toplamını kontrol edin.
 • Faturalarınızı ödemek için hangi bankalara veya ofislere gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Vodafone Tarife aşım engellemesi nedir?

Vodafone Tarife Aşımı Engelleme özelliği, istenmeyen veya aşırı ödemeleri durdurmak için kullanılır. Örneğin, tarifeli aramalarınız bitmek üzereyse, engelleme bir güvenlik önlemidir.

Vodafone mağdur olmamanız için otomatik olarak arama paketi anlaşması tanımlayacaktır. Bu paketin hattınıza otomatik olarak tanımlanmasını istemeyip, paket anlaşmanız sona erdiğinde bitmesini istemeniz tarife aşımlarını önlemek açısından faydalı olacaktır.

Vodafone Tarife Aşımı güvenlik kısıtlamalarını ayarlayın

Her tarife belirli miktarda SMS, konuşma ve web hakkı ile birlikte gelir. Bir Vodafone tarifesinde aşım kısıtlaması belirlemek istiyorsanız, her paket anlaşması için ayrı güvenlik kısıtlamaları belirleyebilirsiniz. Bunu 2 şekilde yapabilirsiniz.

Vodafone’un SMS ile tarife aşımı yapmasını nasıl engelleyebilirim?

1. Kısa mesajlar, Vodafone’un sizden fazla kullanım ücreti almasını engellemek için kullanılabilir. Kısa mesajınızı, haklarınızı özetlemeyecek şekilde uyarlamalısınız. Vodafone Web, Arama ve SMS Hakları;

 • Web hakları için“INTERNET ASIM” yazıp 7000‘e gönderin.
 • Konuşma Hakları için“KONUŞ ASIM” yazıp 7000‘e gönderin.
 • “SMS ASIM” yazın ve 7000‘e gönderin.

2. 546’yı arayarak aşım ücretleri için tarifeyi iptal edebilirsiniz.

Vodafone tarife aşımları nasıl iptal edilir?

Bu da kısa mesaj içeriğinizin başına“IPTAL” yazarak gerçekleştirebileceğiniz bir başka Vodafone tarife aşım durdurma işlemidir. İşte izlenmesi gereken adımlar:

 • Metin web hakları“IPTAL INTERNET ASIM”“7000” tarafından korunmaktadır.
 • Tartışma hakları için“IPTALCONUSMA ASIM” yazın ve “7000“e gönderin.
 • SMS hakları için“IPTAL SMS ASIM” yazın ve“7000“e gönderin.

Fazla fatura tazminatını geri almanın en iyi yolu nedir?

Vodafone, faturanıza yansımayan ancak tarifenizi aşan aşım ücretlerinin bir kısmını size geri öder. Son iki faturanızdan biri tarifenizi aştıysa geri ödeme alabilirsiniz. “Aşım Telafisi” kampanyası ile 50 TL’ye kadar tarife aşımı için Vodafone telafisi alabilirsiniz. Bu iade 12 ay içinde en fazla iki kez kullanılmalıdır.

Aşım Tazminatı kampanyası hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret etmeniz önemlidir. İade talebinde bulunmak için Vodafone yan beni yazılımınızda yer alan “Bana ne var?” bölümünü kullanabilirsiniz. Talebinizi ilettikten sonraki ilk ay içerisinde gönderilen paket veya kampanyalardan birini kabul etmeniz durumunda ücret iadesi alabilirsiniz. Hak kazanmadığınız takdirde Aşım Telafisi Pazarlama Kampanyası’na katılamazsınız. Ayrıca Vodafone’un pazarlama kampanyası kapsamında ücretsiz web makalesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone Aşım Ücretleri Nedir?

Vodafone faturalı kullandığınız halde tarife aşımınızı durdurmadıysanız belirli ücretler ödersiniz. Bu ücretler içinde bulunduğunuz döneme ait fatura hareketlerine veya son faturanıza yansıtılır. Vodafone aşım ücretleri hangi iletişim yöntemini kullandığınıza bağlı olarak değişmektedir.

 • Mevcut tarifenizdeki dakikalarınız bittiği için dakika başına 61,34 Kuruş ücretlendirilirsiniz.
 • Mevcut tarifenizdeki SMS’leriniz biterken SMS başına 44,09 Kuruş ücretlendirilirsiniz.
 • mevcut tarifenizdeki MMS’leriniz biterken her bir MMS için 90 Kuruş,
 • Mevcut internet kullanımınızı aşmanız durumunda her 100 Kb için 0,57 Kuruş ücretlendirilirsiniz.

Vodafone Aşmayan Güvenlik Paketi nedir?

“Siz” kelimesinin “siz” anlamına geldiğini unutmamak önemlidir. Vodafone Aşımsız veya güvenlik paketi, tarife hakkınız sona erdikten sonra otomatik olarak satın alma yapmayan kullanıcılar için bir paket anlaşmasıdır. Aşımsız anlaşmalar, size ek bir aşım şoku yaşatmadığı için ani ödeme olasılığını ortadan kaldırır.

Vodafone Aşımsız Paket ayda sadece 7 TL’ye 1 GB web, 100 DK ve 100 SMS sunuyor. Vodafone Aşmaz Paketi SMS ile satın alınmalıdır. Yapmanız gerekenler şöyle

 • 7000’e “KORUMASend” yazın.
 • Paketiniz artık kullanıma hazır. Diğer paketleri de görüntülemeyi seçebilirsiniz. Vodafone tarifeler sınıfı.

Vodafone Aşımsız Paket Fırsatı sadece tarife hakkınız sona erdiğinde aktif olur. Aşımsız Paket, tarife hakkınız sona ermeden önce kullanılamaz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours