Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom

Operatör isminin değiştirilmesi ve kaldırılması, başta Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell olmak üzere her bir operatörün çeşitli ifade ve koşullarına uymak amacıyla ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Cep telefonunuzun ekranında, hangi operatörün hattı kullanılıyor olursa olsun, operatörün adını ve numarasını göreceksiniz. Örnek olarak: Turkcell müşterilerinin cep telefonlarında Turkcell görünecektir. Cep telefonunuzdaki metin içeriği artık günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğu için rahatsız edebilir.

Operatör başlığı için alternatif başlık olarak kendi başlığınızı kullanmayı düşünmüş olabilirsiniz. Bundan önce, operatör unvanının nasıl düzeltileceği bilinmiyordu. Bu strateji hakkında bilgi sahibi olanlar bile Root kursu sorunu nedeniyle bunu düzeltemiyordu. Artık operatörün unvanını Root sorunu olmadan kolayca değiştirebilirsiniz.

Vodafone Operatör Başlığını nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

Vodafone, Vodafone operatörü unvanını SMS yoluyla düzeltme stratejisini henüz uygulamaya koymamıştır. Her operatörün farklı bir çalışma prensibi vardır. Vodafone’un çalışma yöntemi olarak cep telefonu ekranındaki Vodafone ibaresini değiştirmeye yönelik bir Sms seçeneği bulunmamaktadır.

IOS’lu iPhone’lar için sorunu çözmek mümkün değildir. Android telefona sahip kişiler, Play Retailer’dan bir tema indirerek ve ardından ana ekranlarına koyarak sorunu çözebilirler. Temayı uyguladığınızda Vodafone artık cep telefonunuzun ekranında görünmeyecektir.

Turkcell operatör adı SMS ile değiştirilebilir

Bir Turkcell mobil yazılımı olan UpCall’u cihazınıza yükleyerek Turkcell operatör isimlerini SMS ile ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. UpCall’a sırasıyla Play Store ve App Store’dan ulaşabilirsiniz. UpCall yazılımını indirdikten sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • UpCall uygulamasını mobil cihazınıza indirin.
 • Tüketici Sözleşmesini kabul edin ve sayfaya cep telefonu numaranızı girerek cihazı etkinleştirin.
 • Cep telefonunuza bir onay mesajı gelecektir. Bu doğrulama kodu, UpCall Yazılımında işlem yapmaya başlamak için girilebilir.
 • Daha fazla bilgi için buraya tıklayın. Profil fotoğrafı ana web sitesinin arka sayfası.
 • Yeni pencerede operatör başlık ayarlarını içeren bölümü bulacaksınız. Burası istediğiniz unvanı seçebileceğiniz yerdir.
 • Onay düğmesine tıkladığınızda, cep telefonunun ana ekranında görünen Turkcell Operatör unvanı değişmiş olabilir. Artık seçtiğiniz unvan ekranınızda görünecektir.

Bu işlemi yaptıktan sonra Turkcell operatör adı değişmediyse tekrar denemeniz önerilir. Bunu hem UpCall’ı hem de cep telefonunuzu açıp kapatarak yapabilirsiniz.

Sizinle iletişime geçmenin en iyi yolu nedir?SMS ile ChangeLifecellOperatör Unvanı?

Turkcell kullanıcıları SMS ile operatör unvanını Lifecell olarak değiştirebilir. SMS sistemini kullanarak Turkcell’in operatör yazısını Lifecell olarak değiştirebilirsiniz. LIFECELL TR yazıp 2200‘a SMS gönderebilirsiniz. Bu mesajdan sonra operatör adınız Turkcell yerine Lifecell olacaktır.

IPTAL LIFECELL yazarak 2200 ‘a mesaj gönderin Telefonunuzun metin alanına TR yazın. Telefonunuzun ana ekranında Lifecell metni yerine Turkcell metni görünecektir.

Türk Telekom (Selfy) SMS ile Operatör Unvanı Değiştirme

Türk Telekom (Selfy) operatör adınızı SMS ile değiştirmek için Türk Telekom’un gençlere yönelik yazılımı Selfy’yi kullanıyor olmanız gerekmektedir. Selfy programını 26 yaşından küçük gençlere yüklemek için SELFY yazıp 4545 ‘e ücretsiz kısa mesaj gönderin Bunu telefonunuzun mesajlar bölümünde bulacaksınız.

Türk Telekom Selfy yazılımında yer alan Avatar alternatifi ile cep telefonunuzun ana ekranında yer alan Türk Telekom veya Avea yazı içeriğini değiştirebilirsiniz. Türk Telekom Selfy ile operatör ismi değiştirme işlemi SMS ile aşağıdaki şekilde yapılmaktadır:

 • Bu hizmetten yararlanabilmek için Türk Telekom Selfy abonesi olmanız gerekmektedir.
 • Mobil cihazınızın kısa mesaj alanına aşağıdakileri yazın: AVATAR Aşağıda DEĞİŞTİR’ in nasıl kullanılacağına dair bazı örnekler verilmiştir, 4545 ‘e bir metin gönderin.
 • Cep telefonunuz kısa süre içinde bir onay ile bilgilendirilecektir.
 • Mesajı aldıktan sonra telefonunuzu tamamen kapatıp açınız.
 • Mobil ana ekranda seçiminizi göreceksiniz.
 • Türk Telekom Avatar servisi ile 15 Harf uzunluğuna kadar bir başlık seçebilirsiniz.
 • İstediğiniz zaman ana ekranınızda görünen başlığı değiştirebilirsiniz.

SMS ile Bimcell Operatör Unvanı

Bimcell, SMS yoluyla operatör unvanlarının nasıl değiştirileceği konusunda herhangi bir resmi açıklama yapmamıştır. Bimcell, operatör başlığını sms yoluyla değiştirme stratejisini onaylamamalıdır. Bimcell metninin ana ekranlarında görünmesini önlemek için başkalarının kullandığı stratejileri kullanabilirsiniz. Pretend Operatör IOS cihazları ve amaçları Sağlayıcı başlığı Android işletim sistemi cihazları belirli amaçlar için tasarlanmıştır.

Operatör Unvanımı değiştirmenin bir maliyeti var mı?

Operatör adı değişikliği ücretsiz olmalıdır. Turkcell operatör adını değiştirmek için kullanabileceğiniz Turkcell’in UpCall yazılımı tamamen ücretsizdir. Türk Telekom Selfy abonelerinin operatör değişikliği için gönderdikleri kısa mesaj da tamamen ücretsizdir. Operatör unvanınız hiçbir ücret ödemeden değiştirilebilir.

Bir Operatör için Unvan Değişikliğini Nasıl İptal Edebilirim?

Operatör unvan değişikliği iptali için muhtemelen Türk Telekom Avatar yazılımı ile unvanınızı değiştirdiniz, tekrar SMS sistemini kullanmalısınız. IPTAL AVATAR yazarak 4545 ‘e kısa mesaj gönderirsiniz IPTAL DEGISTIR ‘in nasıl kullanılacağına dair bazı örnekler aşağıda verilmiştir Cep telefonunuzdaki mesaj bölümünde daha önce seçmiş olduğunuz unvan silinir ve operatörün unvanı tekrar görünür.

Turkcell upCall ile tekrar değiştirmeye çalışırsanız başlık iptal edilecektir. Temel ayarlarda olduğunuzdan emin olun. Lifecell’li bir operatörün unvanını değiştirmek istiyorsanız, en iyisi onlara bir mesaj göndermektir. IPTAL LIFECELL TR2200 Mobil mesaj bölümünden de mesaj gönderebilirsiniz.

iPhone Operatörü Unvan değişikliği

IPhone operatör başlığını değiştirme işlemi, hangi operatörü kullandığınıza bağlı olarak farklıdır. IPhone’unuzda Turkcell kullanıyorsanız, UpCall Uygulamasını Uygulama Satıcınızdan edinebilirsiniz. Kullanım Koşullarını kabul edin ve indirilen yazılımı açmak için cep telefonu numaranızı kullanarak giriş yapın.

Cep telefonunuz muhtemelen size bir doğrulama kodu gönderecektir. Bu kod, UpCall yazılımı içinde unvanınızı değiştirme sürecini başlatmanızı sağlayacaktır. Profil resmini ana sayfanın arkasında bulacaksınız. Görünen sayfada, “Operatör Unvanını Değiştir” yazan bölümü bulmak için buraya tıklayın. Bağlantıya tıklayın ve istediğiniz unvanı yazdığınızdan emin olun.

Seçtiğiniz başlık, cep telefonunuzu açtığınızda operatörün başlığına alternatif bir başlık olarak görüntülenecektir. IPhone’unuzda bir Türk Telekom hattı kullanıyorsanız ve 26 yaşında veya daha genç olabilirsiniz, Selfy yazılımına abone olun. Bunun için Serbest meslek yazıp 4545‘e gönderin. AVATAR veya DEGISTIR yazın Mesaj bölümünüzdeki bir alanı uzaklaştırın ve telefonunuzun görüntülemesini istediğiniz başlığı yazın. Ardından 4545 ‘e bir mesaj gönderin.

Birkaç dakika içinde cep telefonunuza bir onay mesajı alacaksınız. Mesaj iletildikten sonra seçtiğiniz başlığı cep telefonunuzun ekranında görebileceksiniz. Vodafone veya Bimcell telefonunuz varsa Iphone operatörünüzün adını değiştiremezsiniz.

Android operatör başlığı nasıl değiştirilir

Android sağlayıcı başlığını sabitlemenin yolu, hangi operatörü kullandığınıza bağlı olarak değişir. Vodafone telefon hattı kullanıyorsanız, temayı indirip ana ekranınıza yüklerseniz Vodafone metni gizlenecektir. Turkcell servisi kullanıyorsanız, Play Store’dan UpCall uygulamasını indirin. Ardından cep telefonu numaranızı girin ve cihazı açın.

Telefonunuza gelen onay numarası ile giriş yapın. Ardından sayfanın sonundaki profil resmine tıklayın. Muhtemelen sayfada operatörün başlığını değiştirmek için bir widget olacaktır. Cep telefonunun ana ekranında görünmesini istediğiniz başlığı yazabilirsiniz.

Genç Türk Telekom aboneleri için sunulan Avatar yazılımı ile operatör unvanını değiştirmek için öncelikle cep telefonunuzun mesaj alanına SELFY yazıp 4545’e mesaj göndererek Selfy abonesi olun. Cep telefonunuzun mesaj alanına AVATAR veya DEGISTIR yazın, bir boşluk bırakın ve 15 karaktere kadar yeni unvanınızı yazın. Ardından 4545’e bir mesaj gönderin. Onay mesajını aldıktan sonra, unvanınızı değiştirmek için telefonunuzu açıp kapatın.

Operatör Başlık Yazılımını (Avatar) değiştirin.

Operatör unvanı değiştirme yazılımı Avatar, Türk Telekom’un genç müşterileri için sunduğu bir hizmettir. 26 yaş ve altı Türk Telekom hat müşterilerinin yararlanabildiği Avatar yazılımı ile gençler, telefonlarının ana ekranında yazan operatör unvanını istedikleri zaman değiştirebilmektedir. Avatar programını kullanmak için Selfy gerekmektedir.

Selfy, gençlerin operatör olarak unvanlarını değiştirmelerini ve alternatif seçenekleri kullanarak ürün kazanmalarını sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Selfy’ye mobil cihazınızdan SELFY Mesajları yazarak ulaşabilirsiniz Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: Kısa mesaj 4545.

Selfy uygulamasını telefonunuza indirin. Selfy’yi indirmek için IOS cihazlarda App Retailer’ı ve Android telefonlarda Play Retailer’ı kullanın. AVATAR veya DEGISTIR yazarak operatör adını değiştirin Bir konumdan uzaklaşın, ardından 15 karakter uzunluğuna kadar yeni bir başlık yazın ve 4545 ‘e gönderin.

Saten Selfy, kendi avatarınızı seçmenizi sağlayan bir hizmettir. Gönderdiğiniz kısa mesajın ardından Türk Telekom’dan bir onay mesajı alacaksınız. Bu mesajı aldıktan sonra cep telefonunuzu tamamen kapatıp tekrar açmalısınız. Operatörün adının değiştiğini fark edeceksiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours