Turkcell Rehber Yedekleme, Sorgulama ve Kurtarma Nasıl Yapılır?

Turkcell gibi çok sayıda cep telefonu olan GSM operatörlerine abone olan birçok kişi, makinedeki değişiklikler nedeniyle telefon numaralarını başka bir özel operatöre aktardıklarında rehberlerini yedeklemeleri gerekecektir. IOS veya Android kullanan telefonların çoğunun yardımcı programlarında yedekleme uygulamaları vardır.

Lifebox, iPhone kullanıcıları tarafından indirilebilen ücretsiz bir uygulamadır. android kullanıcıları için bir yardımcı program olan “Turkcell Kişileri Yedekle” Lifebox, App Retailer aracılığıyla kullanılabilir. “Turkcell Kiş ileri Yedekle” Play Store üzerinden “yardımcı program” olarak sunulmaktadır.

Turkcell müşterilerinin arıza veya hasar durumunda yeni bir cihaz almaları gerekebilir. Lifebox cihazı, telefonunuzdaki tüm verileri kolayca yenisine aktarmanızı sağlar.

SIM Kart Hattı ile Turkcell rehber yedekleme

Turkcell Operatör müşterileri rehber bilgilerini eski makineden yenisine aktarırken, SIM kartlarının yedeklemesini de en çok tercih ettikleri depolama alanı listesinde yapabiliyor. Turkcell SIM Kart sahipleri çok basit bir işlemi takip ederek yeni bir telefona giriş yaparak aynı iletişim bilgilerini kullanabiliyor.

Turkcell GSM, müşterilerine Turkcell rehberlerini yedeklemek için Lifebox programına tekrar giriş yaptıklarında dolabınız için 5 GB ücretsiz kaz anın fırsatı sunuyor. Lifebox programı, bir araç değişiminden sonra yedeklenen rehberde saklanan verileri geri yüklemek için ücretsiz olarak kullanılabilir.

Turkcell Rehber yedekleme servisi ücretli mi?

YEDEK yazarak 2222 ‘ye SMS gönderin. Lifebox programında bu yedekleme işlemleri belirli paketler üzerinden gerçekleşir. Kullanımı çok kolay olan Turkcell Yedekleme, indirildikten sonra otomatik olarak cihazın ekranında görünür.

Yedekleme-Ayarlar-Geri Yükleme Verileri geri almak için Turkcell Yedekleme Yardımcı Programında Yedekle düğmesine basmanız gerekir. Bu Lifebox’ın bir parçasıdır. Geri Yükle, yedeklemeyi tamamladıktan sonra dizini geri yükleyecektir.

Turkcell iletişim bilgileri nasıl değiştirilir?

Turkcell telefonlar ve eski makine arasındaki kişileri taşımak için farklı yöntemler mevcuttur. Bunların hepsi verileri güvenli ve eksiksiz bir şekilde taşımanıza yardımcı olacak stratejilerdir. Aşağıda telefonlar arasında rehber aktarımı için kullanılan yöntem yer almaktadır.

  • Makinenin Rehber Dizinini içeren “Rehber” Menüsüne erişim.
  • Oturum açtıktan sonra “Kişiler” menüsüne erişin. Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır. ” üzerine tıklayın ve kişileri güvenli bir şekilde harici belleğe aktarmak için “Dışa Aktar” veya İçe Aktar” sekmelerine gidin.
  • Oluşturulan hafızaya Turkcell’e yeni bağlanan makineden kolayca erişilebilir.
  • Bu teknik, birimler arası liste taşıma işleminin hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Turkcell Mağazaları, Turkcell’in hat adet listesini yedeklemenin farklı yollarından biridir. Yeni bir Turkcell cihazı satın alındığında, bir Turkcell makinesiyle ilgili tüm özel bilgiler eski Turkcell bayileri ile yeni Turkcell bayileri arasında güvenli bir şekilde aktarılacaktır.

Silinen Turkcell NumaralarıNasıl Kurtar ılır?

Turkcell önceden yedeklenmemiş numaraları siler. Bu veriler kurtarılamıyor. Turkcell bunun için bir çözüm üretti. Bir talep mesajı göndererek kişileri yedeklemek ve silinme durumunda geri yüklemek mümkün. Turkcell Rehber Yedekleme olarak da bilinen bu hizmeti kullanmanın adımları şöyle

  • YEDEK yazıp 2222 ‘ye SMS göndererek Bildirim linkine tıklayarak.
  • Turkcell Dijital Operatör’e giriş yaparak cihazı indirebilirsiniz. Daha sonra SIFRE yazıp 2222 ‘ye e-posta göndererek şifre alınır.
  • Yedekle butonuna tıklandığında yedekleme işlemi başlayacaktır. YEDEKLE Bölümünden “YEDEKLE-AYARLAR-YÜKLE” Turkcell çeşitli seçenekler sunmaktadır.

Turkcell Silinen İsim Nasıl Kaldırılır?

Turkcell’in yazılım programları Turkcell abonelerinden gelen tüm arama ve mesajları kayıt altına almaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Bazen müşteriler eski isimlerini talep ederler. Turkcell GSM bu talebe basit bir şekilde cevap verir. Alıcı temsilcisine ulaşmak için Turkcell’in 532 veya 0532 532-00-00-00 müşteri destek numarası aranır. Turkcell alıcı danışmanından evrakları girmesi istenir.

Turkcell müşterileri, Turkcell ana sayfasına girdikten sonra net işlemler menüsü üzerinden web sitesine giriş yapabilirler. Sisteme giriş yaparak telefon görüşmelerinize ulaşabilirsiniz.

Turkcell yetkili mağazaları, müşterilere Turkcell hattının belgelerini sağlayabilir.

Turkcell müşterileri detaylı SMS dokümanı giremez. Turkcell müşterileri için detaylı SMS dokümanı girişi mümkün değildir.

Turkcell iletişim numaraları nasıl gizlenir?

Turkcell Alıcı Hizmetleri, Turkcell kullanıcılarının numaralarını gizlemelerine olanak sağlar. 532’yi arayarak numaranızın gizlenmesini talep edebilirsiniz. Turkcell Hat müşterileri de numaralarında değişiklik yapabilirler. 31 kodunun başına bir rakam ekleyerek numaranızı gizleyebilirsiniz.

Turkcell İletişim sorgulama işlemini nasıl yaparım?

Turkcell’in hat aboneleri gün boyunca çağrı bombardımanına tutuluyor. Bu çağrıların birçoğu ise bilinmiyor. Aramadaki numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isteyen müşteriler Turkcell Rehber’i kullanabilir.

Turkcell Rehber kayıtlı olmalı ve GSM kaydı da Turkcell olmalıdır. Turkcell abonelerine SMS ile cevap verilecektir. Bu şirketlerin birbirinden tamamen farklı iki hizmet verme şekli var.

  1. SMS tekniğini 2200’a SMS göndererek Bilinmeyen Numaralar servisinden alabilirsiniz.
  2. Turkcell’in 118 32 servisi, numaraları isme ve kimliğe göre aramanızı sağlar. Bilinmeyen numaraları arayarak kararları kimin verdiğini de öğrenebilirsiniz.

Rehber herhangi bir bilgi içermiyorsa, numaranın sahibini tanımlamak mümkündür. UpCall, bilinmeyen aramalarla ilgili ayrıntıların telefonun ekranında görüntülenmesini sağlar.

Aradığınız kişinin adını ve adının baş harfini yazarak numarasını alabilirsiniz. Turkcell UpCall programı. Turkcell GSM numarası ve Apple Store/Play Store’dan UpCall uygulaması yeterli olacaktır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours