Turkcell Gizli Numara Açma ve Kapatma, Özel Numara Engelleme

Turkcell Gizli Numara Servisi, Turkcell müşterilerinin numaralarını göstermeden sesli arama yapabilmelerini sağlar. Turkcell Gizli Numara Servisi, numaranızın görünmesini istemediğiniz, gizli kalmasını istediğiniz veya numaranızın reklam amaçlı kullanılabileceğinden şüphelendiğiniz durumlarda kullanılabilir.

Turkcell bu hizmeti müşterilerine ücretsiz olarak sunuyor. Tüm sorularınızı yanıtladık ve Turkcell Gizli Numara Servisi’nden nasıl yararlanabileceğinizi gösterdik. Turkcell Gizli Numara Servisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Turkcell Gizli Numara Neden Var?

Turkcell Faturalı ve Kullandıkça Öde hat müşterileri Bazı kişiler gerekli olduğunu düşündükleri olumsuz durumlardan kaçınmak için numaralarının dışarıdan çağrı almasını engellerler. Bu davranış çeşitli faktörlere bağlanabilir. Günümüzde yaygın olan kısa mesaj reklamları GSM müşterilerini rahatsız etmektedir.

Numaranıza daha önce bilmediğiniz bir isim ya da tutar atanmışsa, numaranızın tanıtım amaçlı kullanıldığını bilmeyebilirsiniz. Turkcell müşterileri çeşitli nedenlerle numaralarını gizlerler.

 • Sesli aramalarında karşı tarafın numaralarını bilmemesi önemlidir
 • Kışkırtma veya taciz durumlarından kaçınmak
 • Herhangi bir şekilde iletişim talep edilmez

Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara Kilidi Nasıl Açılır?

Turkcell numarasının kilidini açan ve herkese açık olmayan numaraları kullanmak isteyen Turkcell müşterilerinin gizli numaralardan sesli arama alması muhtemeldir. Turkcell hattınızı herkese açık olmayan numaralara açarsanız gizli numaradan istenmeyen bildirimler alabilirsiniz. Turkcell hattınızı herkese açık olmayan bir numara için açabilir.

 • Turkcell İsim Merkezi size yardımcı olabilir.
 • Cep telefonunuzun karar ekranından“*253#Seç” tuşlayabilirsiniz.

Turkcell gizli numara nasıl kapatılır?

Turkcell telefonunuzda gizli numara aramalarını almak istemiyorsanız kolayca kapatabilirsiniz. Turkcell hesabınızdaki kişisel numara aramalarını devre dışı bıraktığınızda artık kişisel numaralardan arama alamayacaksınız. Turkcell numaranızı kişisel numaralara karşı koruyun:

Turkcell Herkese Açık Olmayan Telefon Numaraları Nasıl Engellenir?

Herkese açık olmayan numaralar, numarası genellikle görünmeyen numaralardır. Bu nedenle onları bir daha asla arayamazsınız. Sadece haber almak istemediğiniz numaraları engelleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek kolaydır ve sadece bir adım gerektirir. Turkcell Kamu dışı numara engelleme:

 • “* 253#tuşlayın, ardından telefonunuzda ” tuşuna basın.
 • Tanıdığınız numaralardan cep telefonunuza hiçbir çağrı gelmeyecektir.

Turkcell Herkese Açık Olmayan numara engelini nasıl kaldıracağınızı öğrenin?

Belirli numaralardan rahatsız oluyorsanız, numara engelleme işlemini tamamlamak isteyebilirsiniz. Turkcell Herkese Açık Olmayan Numaraların engelini ücretsiz olarak kaldırabilirsiniz. Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara engelini kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Turkcell SIM kart cep telefonuna takılır.“*253#” tuşlanır ve ardından karar tuşuna basılır.
 • Numaranın engelini kaldırdıktan sonra, tekrar engelleyene kadar çağrı alabilirsiniz.

Turkcell Kamu dışı numara aramaları:

Turkcell Kamu Dışı Arama Servisi, bir Turkcell numarasını kamu dışı özel bir numara ile aramak istediğinizde gereklidir. Turkcell telefonunuzdan herkese açık olmayan bir numarayı kullanarak birine ulaşmaya çalışıyorsanız, bir sorun olabilir.

Karşıdaki kişi özel bir numaradan gelen aramaları kabul etmeyebilir. Öncelikle aradığınız kişinin Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara Adı’ndan gelen aramaları kabul etmeye istekli olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyerek tutarı kişiselleştirebilirsiniz:

 • Cep telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
 • “İsim Ayarı” sekmesine gitmek için bağlantıya tıklayın.
 • Ardından, “İsim Görünürlüğü“nü kapalı konuma getirin.
 • Ayarlar menüsünden erişmek istemiyorsanız istediğiniz seçeneği yazın.“*253# Daha sonra, cep telefonunun ekranında ” seçeneğini seçin ve ardından karar tuşuna basın.

Turkcell Gizli Arayan’ı nasıl keşfederim?

Sizin için doğru kişiyi nasıl bulacağınızı öğrenin Gizli Arayan Sizi gizli bir numaradan kimin aradığını bilmeniz gerektiğinde bu tekniği kullanın. Gizli numaranın kimse tarafından görülememesi önemlidir. Gizli numaralar tarafından rahatsız edilmek istemiyorsanız, bilinmeyen numaralardan gelen aramalar için telefon hattınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Gelen aramayı göstermek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Telefonunuzda karar ekranına girin.
 • “*253#tuşlayın Klavyenizdeki ” tuşuna basın.

Turkcell gizli numaradan gelen aramaları kabul etmeyecektir. Bu numaranın engelini kaldırmak için işlemi tekrarlayın.

Turkcell Kamu dışı numara nedir? Nasıl alınır?

Turkcell, çağrılarını cevaplamak için özel bir numaraya sahip olmak isteyen müşterilerine Turkcell Özel Numara Servisi’ni sunar. Turkcell Özel Numara Servisi’ni dilerseniz özel bir tarihte ya da doğum gününüzde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Turkcell numaranızı kişiselleştirmek için satın alın:

 • En yakın Turkcell bayisine giderek numara hakkında bilgi alın ve satın alın.

Talep ettiğiniz miktarı özel bir kişi kullanmalıdır. Talep ettiğiniz miktar güncel bir miktar ise satın almanıza izin verilmeyecektir. Turkcell Bayisine gitmeden önce almak istediğiniz birkaç numarayı seçmenizde fayda vardır.

Turkcell Özel numara ücretleri nelerdir?

Herhangi bir ek satın almaya gerek yoktur. Emin olmak için, satın almak istediğiniz miktarın şu anda kullanılmadığından emin olmalısınız. Numarayı kimsenin kullanmasını istemiyorsanız, faturalı/kullandıkça öde olarak satın almalı ve iletişiminize devam etmelisiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours