Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2023

Türk Telekom Taahhüt cayma bedeli aralığı sorgulama, inceleme, hesaplama ve yenileme hakkında 2023 puan; fonlara itiraz etmek için iptal (cayma) süreci hakkında tüm detaylar! Tüm sorularınızı bu yazımızda yanıtlıyoruz. Türk Telekom Cayma Bedeli Türk Telekom Kampanyaları 2023 konusuna da değinebiliriz.

Türk Telekom’dan satın aldığınız her birim ve faturalı abonelikler belirli bir taahhüt aralığı ile size sunulmaktadır. Türk Telekom’un taahhüt aralığının açıklaması ise taahhüt aralığı boyunca sadece ekstra ucuz değer seçeneklerinden faydalanmanız ve Türk Telekom’dan hizmet almayı kesmemenizdir.

İndirim bir kampanyadan diğerine veya bir cihazdan diğerine değişebilir. Türk Telekom Taahhüt süresi 24 Ay olarak belirlenmiştir. Şimdi Türk Telekom Cayma Bedeli ve Taahhüt Sorgulama’nın zıt özelliklerine bakalım:

Türk Telekom Cayma Bedeli Çalışması 2023

Türk Telekom’dan satın aldığınız dijital birimler veya özel tarife paket anlaşma sağlayıcıları bir taahhüt süresine tabidir ve taahhüdün bozulması durumunda belirli bir ceza tutarı ödemenizi gerektirir. Caymadan önce cayma bedelinizin ne kadar olacağını bilmenizde fayda vardır. Bu tutar muhtemelen taahhüt sürenizin bitiş tarihine kadar kalan sürenin cezasını yansıtacaktır. Türk Telekom Cayma Bedeli 2023 Çalışması Aşağıda adım örnekleri verilmiştir:

Türk Telekom cayma bedeli sms ile ve sorgulama tekniği olarak; Telefondan * 124# tuşlayınız. Butonuna basınız. 3 ile cevap vererek 2 ile kontrol ediniz . Sözleşmeyi iptal etmek veya taahhüdünüzü bozmak için ödemeniz gereken tutarı göreceksiniz.

 • Dilerseniz Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak bir danışman yardımı ile sorgulama yapabilirsiniz.
 • İhtiyaç duymanız halinde size en yakın Türk Telekom bayisine giderek Cayma Bedelini hızlıca öğrenebilirsiniz.
 • Ya da Türk Telekom’un resmi internet sitesine girip“Yardım” bölümündeki ilgili formu doldurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli öğrenme işleminizdeYardım” bölümünü kullanarak lütfen bilgilerinizin doğruluğunu teyit ediniz. Yanlış bilgi vermeniz durumunda cayma bedelini alamayabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Ödeyeceğiniz tutar, seçmiş olduğunuz tarife paketi ve kalan taahhüt süreniz ile doğru orantılıdır. Tarife paketinizin fiyatı ne kadar yüksek ve taahhüt süreniz ne kadar uzunsa o kadar fazla; tarife paketinizin fiyatı ne kadar düşük ve taahhüt süreniz ne kadar kısa ise o kadar az Türk Telekom Cayma Bedeli ödersiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli’ni hesaplamak için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden anlık bilgi almakta fayda var; çünkü çoğunlukla güncel paket sözleşme fiyatları üzerinden hesaplanan bu ücret en doğru şekilde alıcı temsilcileri tarafından hesaplanabiliyor. Türk Telekom Alıcı Hizmetlerine bağlanmak için Cep telefonunuzdan “444 1 444”ü tuşlayabilirsiniz.

Türk Telekom’da Kalan Sözleşme Ücreti (Early Termination Fee) ödemeniz gerekebilir Feshettiğinizde Sözleşmenizin bitiminden 30 gün öncesine kadar sözleşmenizi iptal edebilirsiniz. Bu, sözleşme döneminiz için kalan ücretlerin yaklaşık %80’idir. Türk Telekom Cayma bedeli hesaplanırken alınan hizmet bedelleri aşağıdaki gibidir;

 • Kurulum ve Aktivasyon Bedeli
 • Ürünlerde İndirimler
 • KDV + ÖTV
 • Ev ağındaki modemler için ücretler
 • Hücresel tarifelerde indirimler
 • Tivibu Televizyon Servisi Saha ve Mesafe Yönetimi

Ancak bir örnekle Türk Telekom cayma bedelini hesaplamak gerekirse; otuz günde sadece 30₺ ödediğiniz bir tarifeniz olabilir ve taahhüdünüzün bitmesine 3 ay kalmış olabilir. 30₺’yi 3 ile çarptığınızda kalan aylar için tam fatura bedeli muhtemelen 90₺ olacaktır. bu tutarın %80’i muhtemelen 72₺ olacaktır. Bu tutarı Türk Telekom cayma bedeli olarak ödersiniz.

Türk Telekom sözleşmenizi ödemesiz dönem dışında iptal ediyorsanız, normal iptaller için 30 günlük keşif aralığı geçerlidir. İptal talebinde bulunduktan sonra toplam 30 gün için aylık ücret tahsil edilebilir (Türk Telekom bunu “Bildirim Süresi Ücreti” olarak adlandırmaktadır).

Türk Telekom Cayma Bedeli Tahsilatı ve İptali

Türk Telekom Dedike Paketlerinden birini kullanıyorsanız ve ayrıca taahhüdünüzü bozmanız halinde doğabilecek cayma bedeline itiraz etmek istiyorsanız Müşteri Hakları Heyeti ile birlikte başvurabileceğiniz kurumlar bulunmaktadır. Belirli süreli bir sözleşme imzaladıysanız, tarifenizi devretmeye karar verdiğinizde sonradan yapabileceğiniz itirazları düşünmek isteyebilirsiniz.

 • Sözleşmenizi iptal etme ve cayma bedeline itiraz etme hakkınız muhtemelen reddedilecektir.
 • Tahsis edilen paketinizi erken iptal etmeye karar verirseniz, yasal olarak bir ücret ödemekle yükümlü olursunuz. Sözleşmeyi okuyup anladığınızı beyan ederek ve imzalayarak bundan kaçınabilirsiniz.
 • Sözleşmede yer alan koşullar veya taahhüdünüzün sizin tarafınızdan erken iptalini tetikleyebilecek koşullar yerine getirilmediyse, cayma ücretine itirazınız muhtemelen yine reddedilecektir.

Türk Telekom Cayma Bedeli İtirazı 2023 sadece aşağıdaki durumlarda kabul edilebilir:

 • Satın aldığınız paketin fiyatından memnun kalmazsanız, sözleşme ihlal edilmiş olur.
 • Sözleşme yaptığınız hizmeti alamayabilirsiniz.
 • Hizmet sunumunuz sürekli aksar ve sorun yaşarsınız.
 • Hizmet almanızı engelleyecek herhangi bir neden olmaksızın hizmetiniz aksıyorsa cayma bedeline itiraz edebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli itirazlarınızı Müşteri Hakları Komitesine, Türk Telekom Genel Müdürlüğüne ve Ulaştırma Bakanlığı Resmi İnternet Sitesine iletebileceksiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nereye Ödenir?

Türk Telekom Dedicated paket sözleşmenizden erken ayrılmaya karar verdiğinizde karşınıza çıkacak olan Türk Telekom Cayma Bedeli, son faturanıza anında yansıtılacaktır. Son ay kullandığınız hizmetin faturalandırılması ve üzerine cayma bedelinin yansıtılması ile oluşan bu faturayı, Türk Telekom faturalarınızı öderken kullandığınız stratejiler ile kolayca ödeyebilirsiniz. Bu stratejileri kullandığınız takdirde cayma bedelinizi ödemek çok kolay.

 • Online masraf kanalları en iyi yoldur.
 • Türk Telekom İsim Merkezi’ne de isim verebilirsiniz,
 • Türk Telekom Mağazalarına da gidebilirsiniz,
 • Paranız herhangi bir finans kurumu tarafından yapılabilir.

Bir bankanın masraf ve ücret planları için sizden ücret talep edilmeyecektir. Banka, paranızı idare eden kişiler için sizden bir ücret talep edecektir. Bu kurumdan kuruma değişmektedir.

Türk Telekom Para Çekme Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Türk Telekom Cayma Bedeli son dönem faturanıza yansıtılan ve ödenmesi gereken bir tutardır. Son ödeme tarihi son dönem faturanızdır. Cayma bedelinin yansıtıldığı bu fatura, son dönem faturanız ile birlikte Türk Telekom’a ödemeniz gereken son faturadır. Aldığınız hizmet herhangi bir ek ücrete tabi değildir. Ancak son ödeme tarihini kaçırmanız durumunda günlük faiz ödemeniz gerekmektedir.

Son faturanızın son ödeme tarihini bilmiyorsanız diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Türk Telekom İletişim Merkezi’ni arayarak ya da size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ne giderek yardım alabilirsiniz.

Cayma Bedeli Türk Telekom Tarafından Karşılanır mı?

Türk Telekom Evde Web 2023 Tarifeleri yeni Türk Telekom Evde Web müşterilerinin cayma bedelini karşılamaktadır. Daha önce evde web paketi anlaşmanız varsa, Türk Telekom’un cayma bedelini karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden yardım alabilirsiniz Geçmek istediğiniz paketi seçin.

Türk Telekom dışında bir cep telefonu operatörü kullanıyorsanız, Türk Telekom cayma bedelini ödemez. Sadece Evde Web abonelerine özel olan bu kampanya cep telefonu kullanımından bağımsızdır. Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamındaki Türk Telekom Evde Web Kampanyaları En faydalısı:

 • Yüksek Hız Avantajı
 • Web üzerinde alternatif

Türk Telekom Cayma Bedeli Kaplamalı Ev Web Pazarlama kampanyası

Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamında Ev Web Kampanyaları 2023, ev web hizmeti aldığınız gruptan Türk Telekom’a geçiş yapanlar için geçerli olacak bir pazarlama kampanyasıdır. Taahhüt süresi dolmadığı halde Türk Telekom’dan Ev Web hizmeti almak isteyen müşterilerin düzenli olarak yararlandığı bu kampanyalar, Türk Telekom Ev Web 2020 Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamında Ev Web Kampanyalarından yararlanacak yeni Türk Telekom müşterileri için geçerli olup tarife paketleri aşağıdaki gibidir: Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamındaki Ev Web Kampanyaları ve tarife paketleri aşağıdaki gibidir:

Pazarlama kampanyası tanımlama Paket Tanımlama Paket İçeriği Paket Fiyat
Aşırı Hız Avantajı M hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 20Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 105,90₺
Aşırı Hız Avantajı Başka birini işe almayı düşünmenizin nedenlerinden bazıları şunlardır 24Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 115,90₺
Aşırı Hız Avantajı XL 35Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 130,90₺
Aşırı Hız Avantajı XXL 50Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 150,90₺
Web üzerinde alternatif S 16Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 105,90₺
Web üzerinde alternatif M hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 20Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 110,90₺
Web üzerinde alternatif Başka birini işe almayı düşünmenizin nedenlerinden bazıları şunlardır 24Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 120,90₺
Web üzerinde alternatif XL 35Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 135,90₺
Web üzerinde alternatif XXL 50Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 155,90₺
Türk Telekom Ana Sayfa Web Kampanyaları Maske Cayma Bedelleri

NOT: Tüm Paket Sözleşme Fiyatları 24 Aylık Taahhüt Süresi İçin Geçerlidir.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023

Türk Telekom operatörünü kullanarak faydalandığınız ve taahhüt süresine tabi olan paketleriniz taahhüt süresi boyunca size indirimli olarak sunulmaya devam edecektir. Taahhüt süreniz bitmeden taahhüdünüzü yenilemediğiniz takdirde avantajlı tarifeleri kaybedersiniz. Taahhüt sürenizin ne kadar olduğunu bilmeniz, taahhüdünüzü sürenin bitimine yakın yenilemenize ve avantajlı fiyatlardan yararlanmaya devam etmenize yardımcı olacaktır. Bu aşama sizin performans gösterebileceğiniz aşamadır. Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • “444 1 444” numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayınMobil cihazınızın menüsünden seçeneğini seçin.
 • Müşteri danışmanına bağlanmak için gerekli tuşlamaları yapın.
 • Son olarak, Türk Telekom on-line işlemler yazılımı ile de özel bir sorgulama yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı tarifelerinizin veya Evde Web hizmetinizin taahhüdü sona erdiğinde Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak taahhüdünüzü yenileyebilirsiniz. Taahhüdünüzü yenilemeden önce mevcutta kullandığınız paketten daha düşük veya daha pahalı bir pakete geçme seçeneğiniz olabilir. Herhangi bir ek ücret ödemeyeceğiniz bu geçiş işlemi için Türk Telekom Alıcı Temsilcilerinden de yardım alabilirsiniz.

İşlemlerinizi cep telefonu yerine yüz yüze yapmak isterseniz, kimliğiniz ile Türk Telekom İletişim Tesisleri’ne gidebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüdünü İhlalin Cezası Nedir?

Türk Telekom taahhütlü tarife paketlerinizin hepsinde bir taahhüt vardır ve süresi bitmeden bozulan taahhütler belirli bir ceza tutarını tetikler. Bu cezanın kesin bir değeri olmayıp, kullandığınız tarife paketine ve taahhüt bitimine kalan süreye göre belirlenir.

Türk Telekom taahhüdünüzü durdurmaya karar verdiğinizde web cayma bedeli tutarını öğrenmek için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden doğrudan yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom taahhüdünüz bitmeden tarife değişikliği nasıl yapılır?

Türk Telekom Faturalı hattınızın veya Evde Web aboneliğinizin tarifesini taahhüt süreniz bitmeden Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak veya Türk Telekom Mağazaları’na giderek değiştirebilirsiniz. Ancak şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Taahhüt süreniz bitmeden değiştirmek isterseniz mevcut tarifenizden daha iyi bir paket seçmeniz gerekecektir.
 • Taahhüt sürenizin sonuna kadar mevcut tarifenizden daha ucuz bir paket teklifine geçemezsiniz.

Mevcut tarifenizden daha ucuz bir teklife geçmeye karar verirseniz iptal ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu, sözleşmeyi bozmanızla sonuçlanacaktır.

Türk Telekom Taahhüdü Sona Erdiğinde Ne Olur?

Türk Telekom ile olan taahhüt sözleşmenizin sonuna geldiğinizde, mevcut tarife paketinizi artık daha düşük bir değerden kullanamazsınız. Bu da kullanmakta olduğunuz paket fiyatından daha fazla ödeme yapacağınız anlamına gelir. Mevcut tarifenizden veya operatörünüzden memnunsanız:

 • Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak,
 • Türk Telekom Mağazalarını ziyaret ederek taahhüdünüzü devam ettirebilir ve indirimli kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Mevcut tarifenizi korumak isteseniz bile tarifenizin zaman içinde yükselmiş olması mümkündür. Yine de taahhüdünüzü yenilemek, taahhütsüz tarifelere geçmekten daha avantajlıdır.

Türk Telekom Dedike Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Dedike Paketler 2023 Fiyata, belirli bir süre boyunca ödenebilen taahhüt ücretleri dahildir. Taahhüt süresi boyunca tahsis edilmiş paketler için sipariş verirsiniz. Aydan aya ücretlendirildikleri için, bu, adanmışlığın taksitler halinde yapıldığı anlamına gelir.

Örnek olarak Büyük olasılıkla 12 aylık paketi kullanacaksınız. Bir paket sözleşmesi imzalamak, 12 ay boyunca ödemeniz gereken tutarı gösterir. Bu 12 aylık tutar daha sonra size aylık fatura olarak fatura edilir. Taksitlere bağlılık. Özetle, taksitli özveri için ekstra bir işlem yap manıza gerek yoktur.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours