Türk Telekom Sim Kart Yenileme Fiyatları, Bloke Kaldırma 2023

Türk Telekom SIM Kart, yüksek çekim gücüne sahip son teknoloji iletişim kanallarından kaliteli hizmet almak için gerekli oyun kartlarından biridir. Türk Telekom SIM Kart ile 4.5G internet hızı için ek ücret ödenmiyor.

Basit kullanımı ile anında kullanabilirsiniz. Depolama fonksiyonu ile tüm ilişki numaralarınızı saklayabilir ve hiçbir numarayı kaybetmeden taşıyabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Ücretleri 2023

Türk Telekom SIM Oyun kartları, faturalı ve kullandıkça öde hatlar için Türk Telekom İletişim Tesislerinde 2023 yılına kadar 95₺ karşılığında temin edilebilir. Serbest piyasanın getirdiği agresif koşullar altında bir SIM kart için 95₺’nin üzerinde ödeme yapılan yerler bile görebilirsiniz. Bu nedenle SIM kartınızı satın alırken Türk Telekom İletişim Tesislerini kullanmanızda fayda var. Tüm parkurlar aşağıdaki yetkili ücretleri ödemek zorundadır:

Ne İçin Ödeme Yapmalısınız? Ne kadar ödeme yapmalıyım? Nasıl Ödeyeceğim?
Özel İletişim Vergisi 65₺ / Yıl 5.12 Ay Boyunca Her Ay 41₺
Wi-fi Kullanım Fiyatı 27.86₺ / Yıl 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺
Wi-fi Lisans Fiyatı 27.86₺ / Yıl 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺

Türk Telekom SIM Kart Yenileme Yöntemleri Nelerdir?

SIM kartınız bozuk ya da kayıp mı? Türk Telekom İletişim Tesisleri’nde SIM kartınızı hemen yenileyebilir ve iletişiminize kesintisiz devam edebilirsiniz. Mevcut SIM kartınız 3G uyumlu eski bir SIM kart ise 4.5G uyumlu SIM kartınızı size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’nden herhangi bir yenileme ücreti ödemeden teslim alabilirsiniz. Hattınız 4.5G uyumlu ancak yenilemeniz gerekiyorsa Türk Telekom SIM oyun kartları için yenileme ücreti 30₺‘dir.

Türk Telekom SIM Kart Ayarları

Türk Telekom SIM kartınız size tüm topluluk ayarları optimize edilmiş olarak teslim edilir. Makinenizi değiştirdiğinizde SIM kartınız topluluk sorunlarına neden olabilir. Bunun nedeni, web bağlantılarını, sesli iletişim ağlarını ve zorunlu ağ ayarlarını içermesidir. Yeni makinenizdeki önceki ayarlar yeni SIM kartınkilerle eşleşmeyebilir. Bu sorun birkaç basit adım izlenerek çözülebilir.

 • Akıllı telefonunuzdaki“Ayarlar” bölümüne giriş yapın veya kaydolun.
 • “Hücresel Ağlar bölümüne gidin ” üzerine tıklayın ve ardından“Giriş seviyesi adları” üzerine tıklayın.
 • “3 nokta“ya tıklayarak sayfanın ilgili bölümünü açın Ekranın üst kısmında “
 • YeniAPSeçin “Türk Telekom“Başlık” alanınagirin.
 • Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.“KaydetWebsayfasının altındaki ” düğmesine tıklayarak çıkın.

Türk Telekom SIM Kart Bloke Kaldırma

Türk Telekom SIM oyun kartları, birden fazla yanlış PIN Kodu girişinin bir sonucu olarak bloke edilebilir. SIM kartınızı bloke etmeden önce yalnızca üç yanlış girişe izin veren PIN Kodu Güvenlik Sistemi, hem kişilerinizi hem de hattınızı korumak için tasarlanmıştır. Bloke edilen SIM, PUK 1 Kodu girilerek bloke kaldırılabilir.

PUK Kodları da PIN Kodlarına benzer şekilde yanlış giriş sınırına tabidir. Yanlış PUK 1 kodunu 10 defadan fazla girerseniz SIM kartınız bloke olabilir. PUK 1 Kodunuzu bilmiyorsanız öğrenmek için hücresel şebekeyi arayın. Türk Telekom çağrı merkezi“444 1 444“.

Türk Telekom SIM Kart Tutar Öğrenme

Türk Telekom SIM kartınızın numarası, SIM kartınızı ilk aldığınızda Türk Telekom yetkilileri tarafından size verilen bilgi kartında yer almaktadır. Bilgi kartınız size SIM kart numaranızı kısa sürede söyleyecektir. Eğer bilgi kartınıza ulaşamıyorsanız, makinenizin modeline göre aşağıdaki adımları izleyerek SIM numaranızı öğrenebilirsiniz. Unutmamak için kişi listenizde saklayın.

Android İşletim Sistemi:

 • “Ayarlar “a gitmek için buraya tıklayınBilgisayarınıza ” indirebilirsiniz.
 • cepTelefonları‘na gidin “Gadget ID” bölümünün kapısınıaçın.
 • Aşağıya doğru kaydırın ve“Cep Telefonu Numaram” sekmesindeki SIM kart numarasına bakın.

IOS İşletim Sistemi:

 • Doğrudan“Ayarlar” sekmesine gitmek için o anda kullandığınız cihazı da kullanabilirsiniz.
 • Etkinleştirmek için düğmesine dokunun. “Cep Telefonu” düğmesine dokunun.
 • “Miktarım” bölümünde yazan miktar, kullanmakta olduğunuz SIM içindir.

Bir rehberiniz varsa, biriktirdiğiniz miktara kolayca erişmek için onu orada tutabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Aktivasyonu

Türk Telekom Mağazalarından aldığınız yeni SIM kartınıza uygulayabileceğiniz herhangi bir kural bulunmamaktadır. Hattınız Türk Telekom sağlayıcıları tarafından en geç 24 saat içerisinde aktif hale getirilebilir ve tarifeniz rutin olarak hattınıza tanımlanabilir.

Tarife bilgileri cihazınıza gönderildikten sonra SIM kartınız kullanıma hazır hale gelecektir. Eğer 24 saatten fazla beklerseniz“444 1 444” numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak SIM’inizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Çalışmıyor Sorunları ve Çözümleri

SIM kartınızı makinenin kabul edeceği şekilde takmazsanız, büyük olasılıkla Türk Telekom SIM kart çalışmıyor sorunu ile karşılaşırsınız. SIM kartınız arızalı olabilir. İşte karşılaşabileceğiniz olası sorunlardan bazıları ve çözümleri:

 • SIM kartı makinenize doğru şekilde taktığınızı kontrol edin.
 • Makinenizin, başka bir şekilde taktığınız bir SIM karttan çipi öğrenmede sorun yaşaması mümkündür.
 • SIM kartınızı makinenize takmadan önce test edebilirsiniz.
 • Hasarlı, kırık veya arızalı bir çipe sahip bir SIM kart çalışmayacaktır.
 • Bu durumda size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ne giderek SIM kartınızı değiştirtebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Modem Tarifeleri

4,5G’ye uygun fiber altyapı destekli Türk Telekom SIM kartlı modemler 35₺‘den başlayan tarifelerle Türk Telekom müşterilerine sunuluyor. Her yerden her yere taşıyabileceğiniz Türk Telekom SIM kartlı modemler ile 20GB’a kadar kullanım yapabilir, ucuz fiyat avantajından ilk siz faydalanabilirsiniz. 24 ay taahhüt karşılığında Türk Telekom, Tivibu GO Sinema paketi teklifi, Muud Premium üyeliği ve SIM kart ile kullanılan Hücresel Wi-Fi tarifelerinin ücretlerini hediye olarak sunuyor;

Tarife Başlığı 24 Ay Sözü Tarife Fiyatı 12 Aylık Söz Tarife Fiyatı
5 GB Bilgi 25,00₺ 35,00₺
10 GB Bilgi 35,00₺ 45,00₺
20 GB Bilgi 59,00₺ 69,00₺

TürkTelekom DiğerSIM Kart Fiyatları Nedir?

Alternatif SIM kart ihtiyacı olan müşterilerimiz için Türk Telekom, cihazlarının 4.5G’yi desteklemesi koşuluyla ücretsiz olarak alternatif SIM kart sunmaktadır. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için Türk Telekom Mağazalarına kimliğiniz ile gidip cihazınızı ibraz etmeniz yeterlidir. Alternatif SIM’inizi teslim aldıktan sonra eski hattınızdaki iletişim bilgilerini yeni SIM’e kopyalamayı unutmayın.

Türk Telekom Yedek SIM Kart Kilidi Açılmadı Olumsuz Cevap

Türk Telekom alternatif SIM kartınız, siz talep etmediğiniz sürece rutin olarak etkinleştirilmeyecektir. Mevcut SIM kartınız ile alternatif SIM kartınız aynı anda etkinleştirilemez. Yedek SIM kartı aynı anda kullanmak isterseniz 24 saat beklemeniz gerekir. Cihazınızda 24 saatlik sürenin sonunda yedek SIM kartı kullanmanızı isteyen bir bildirim mesajı görünecektir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours