Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Türk Telekom Cep Fatura, yanınızda para, banka kartı veya banka kartına ihtiyaç duymadığınız durumlarda alışveriş yapmanızı sağlayabilecek bir Türk Telekom hizmetidir. Cep Fatura, online mağazalarda ve diğer görünür yerlerde kullanılabilir. İşlemler faturalı veya kullandıkça öde hattınızın faturasına veya hesap bakiyenize yansıtılabilir.

Türk Telekom Mobil Fatura Açmak İçin Doğru Yol Nedir?

Türk Telekom Mobil Fatura abonelik ya da herhangi bir ek ücret gerektirmez. Türk Telekom ile anlaşmalı mağazalardan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmek için öncelikle kullandığınız telefon numarasının hücresel ücret servisinin açık olması gerekmektedir. Telefon numaranızın bu hizmetten yararlanmak için aktif olmaması durumunda Türk Telekom hücresel ücret servisini aktif hale getirebilirsiniz

 • Telefonunuzdaki mesaj bölümüne girin
 • Metin içeriği “MOBİLODEME KAYDI“5555
 • SMS göndererek ücretsiz mobil tarife hizmetini etkinleştirebilirsiniz

Türk Telekom Mobil Fatura Nasıl Kapatılır?

Artık istemiyorsanız, cepten şarj ile alışveriş yapmayı bıraktıysanız ya da belirli sorunlar yaşıyorsanız TürkTelekomCepten Şarj servisini kapatmanız gerekebilir. Tıpkı Cep Fatura’da olduğu gibi hızlıca kayıt olabilirsiniz. Bunu yapmanız tavsiye edilir:

 • Cep telefonunuzun Mesajlar bölümüne tıklayın
 • MOBİLODEME IPTALyazarak “5555” kısa mesajını gönderin.
 • Bu kısa mesajın size herhangi bir maliyeti olmayacaktır.
 • Alternatif olarak 444 1 444 Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak da bu işlemi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ücret Kısıtlaması Nedir?

Türk Telekom cep tarifesi ile satın aldığınızda ne kadar harcayabileceğiniz konusunda bir kısıtlama vardır. Aylık hücresel ücret kısıtlamaları faturalı hat sahibi olmanıza veya tarifenizin kullandıkça öde olmasına göre değişir. Kısıtlamanın değeri, ne sıklıkta ödeme yaptığınıza bağlı olarak değişebilir. Faturalı bir telefon hattına günlük ödeme yapıyorsanız, aylık bir limit belirleyebilirsiniz. 400 TL. Kısaca Türk Telekom hücresel ücret limitleri aşağıdaki gibidir;

Mobil Ücret Abone Aydan Aya Maksimum Kısıtlamalar
Faturalı Hat 400 TL
Kullandıkça Öde Hattı 500 TL
Yeni Faturalı 50 TL

Aylık Türk Telekom limit bilginizi öğrenmek için telefonunuzun mesajlar bölümüne girip “MOBİLODEME LİMİT” ” 5555” yazarak kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ücret Kısıtlamasında İyileştirme

Türk Telekom hücresel kısıtlama ücreti iyileştirmesi, hattınızda belirtilen en yüksek aylık alınabilir tutarı hızlandırmanın bir yöntemidir. Türk Telekom, çok fazla para kazandığınızı fark ederse, hattınızın aylık limitini otomatik olarak artıracaktır. İsminizi geliştirmek için İsim Merkezi’ne başvuramaz veya kısa mesaj gönderemezsiniz. Faturalarınızı zamanında ödeyebilirsiniz.

Türk Telekom Cepten Ödemeli Kontratlı Tüccarlar

TürkTelekomCepÜcreti seçeneğinden yararlanabilmek için mağaza açmanız gereken yerin Türk Telekom ile anlaşmalı bir ofis olması gerekmektedir. Sınırlarınız içerisinde dilediğiniz yerde mağazanızı kurmayı tercih edebilirsiniz. Başlıca Türk Telekom mobil ücret anlaşmalı işyerleri aşağıdaki gibidir;

 • Fb
 • Peak Video Oyunları
 • Riot Video Oyunları
 • Buhar
 • IOS Uygulama Satıcısı
 • Knight On-line
 • sahibinden.com
 • badoo
 • Tanışın ve Eğlenin.

Mobil Ödeme ile Türk Telekom Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Banka kredilerinizin, banka kartlarınızın ödemelerini geciktirmiş ya da maddi sıkıntılar nedeniyle geri ödeyemiyor olabilirsiniz. Bankalardan postanıza mor kalemler geliyor olabilir, bu da paranıza ulaşmanızı engelliyor olabilir. Şimdi sıralayacağımız standartlara sahip olduğunuzda Türk Telekom Kredito ‘dan yararlanabilir ve para ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz. Sıralayacağımız standartlara uyduğunuz takdirde acil para ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

 • on iki ay veya daha uzun süredir Türk Telekom faturalı hat sahibi olmak,
 • Faturalarınızı tekrar tekrar ödemeniz durumunda yeniden kredilendirilmeniz mümkündür.

Size en yakın Türk Telekom Bayisi’ne giderek Cep Fatura Servisi aracılığıyla kredi notunuza göre 5.000 TL ile 8.00 TL arasındaki kredinizi 12 ay taksitle ödeyebilirsiniz. Lütfen taksit tutarlarınızın faturanıza yansıtılmasını talep ediniz.

Türk Telekom Mobil Ücret Para Dönüşümü

Nakit kullanmak istediğinizde Nakit Dönüşüme ek olarak Türk Telekom Kredi puanlarını da kullanmanız gerekmektedir. Para kazanmak, sahip olduğunuz ve Türk Telekom’da kullanabileceğiniz kredi puanlarınızla araç satın alarak ve anında tanıtım yaparak elde ettiğiniz kazanca verilen son tanımdır. Ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapan biriyseniz, Türk Telekom’da biriken kredi puanlarınızla bir cep telefonu almalısınız. Kabul ederseniz telefon sizin olacaktır. Faturanızdaki telefon bedelinin tamamını ödemeniz gerekebilir. Size telefonu satan kişi aynı bayide bu telefondan haberiniz olsun diyerek tanıtılabilir. Telefonunuzun yeniden tanıtılması durumunda değerinin düşebileceğini unutmamanız önemlidir. Cep telefonunu 3.000 Tl ‘ye almanız gerekebilir Ürünün yeniden tanıtılması da önemlidir. Bu işlem sırasında sizden şu ile şu arasında bir ücret talep edilebilir . Kısacası ortalama 2.500 Tl’ye ahizeyi tanıtmış olursunuz, bu da hattınıza TL ücreti olarak yansıyabilir. 3,000. Daha detaylı bilgi için Türk Telekom cihaz ve Vodafone puan sorgulama yazılarımıza gidebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ücret Çerçeve Sözleşmesi nedir?

Türk Telekom Hücresel Ücret Çerçeve Sözleşmesi, hücresel ücret seçeneğini kullanan müşteriler için hazırlanan ve alıcı ile Türk Telekom’un haklarını içeren bir sözleşmedir. Sözleşmede hücresel ücret ile yaptığınız alışverişleri garanti altına alan maddelerin yanı sıra, Türk Telekom’un bu alışverişler karşılığında belirli ücretler talep etmesine izin veren maddeler de yer almaktadır. Örneğin 1 ay içinde en az 1 kez hücresel tarife seçeneğini kullanarak alışveriş yapmanız durumunda Türk Telekom sizden ayda bir kez olmak üzere 2 TL işlem ücreti de alacaktır. Bir ay içinde hiç hücresel alışveriş yapmadıysanız bu ücret alınmayacaktır.

Türk Telekom Hücresel Ücretler Çerçeve Sözleşmesi’nin İptali

Hücresel hizmeti kullanmaya devam ettiğiniz sürece Çerçeve Sözleşme geçerliliğini koruyacaktır. Bunun nedeni, bir hücresel ücret tahsil edildiğinde etkinleştirilmesidir. Hücresel ücret çerçeve sözleşmesini Türk Telekom SMS aracılığıyla iptal etmek isterseniz, Hücresel Ücret Sağlayıcılarını kapatmanız önerilir. Bu işlem aşağıdaki yollarla yapılabilir:

 • MOBİLODEME IPTALy azıp5555‘e kısa mesaj gönderin. Bu kısa mesaj için sizden ücret alınmayacaktır.

Türk Telekom Mobil Ücretleri Nasıl İade Edilir?

Türk Telekom hücresel tarife sağlayıcıları üzerinden yaptığınız bireysel veya online alışverişlerinizden memnun kalmadığınız veya iade etmeniz gerektiği durumlarda, ödediğiniz paranın iadesini talep etme tekniğidir. Örneğin, bir Facebook oyununda “Altın” satın aldıysanız, para iadesi alamazsınız. Cell Fee kullanmadan önce alışveriş yapacağınız firmanın sözleşmesini okumalısınız. Sözleşmenizde iade politikası varsa ve koşulları sağlayabiliyorsanız platformla iletişime geçin.

Türk Telekom Cep Fatura Kullanılamıyor Hatası Yanıtı

Türk Telekom ile anlaşması olmayan bir noktadan alım yapıyorsanız veya hattınız hücresel servise açık değilse hücresel servis kullanılamıyor hatası alırsınız. Sorunu çözmek için;

 • Üye bayileri test edin
 • Hücre Şarj Hizmeti muhtemelen mevcuttur.

PocketWallet: Faydaları Nelerdir? Para

Paraya ihtiyacınız olduğunda veya cüzdanınızı evde unuttuğunuzda, cep telefonu ücretli servis sağlayıcılarına başvurursunuz. Hücresel geçiş ücreti hizmetlerinin faydaları nelerdir?

 • Cellular Toll, alışverişlerinizin ödemesini bir sonraki fatura döneminde yapmanızı sağlar.
 • Mecbur olmasanız bile paranızı harcayın.
 • Limitinizin yetersiz olması durumunda kartlarınızı bu kart ile değiştirebilirsiniz.
 • Bu sayede kart bilgilerinizi girmeden hızlıca alışveriş yapabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours