Türk Telekom Çağrı Bekletme ve Yönlendirme Hizmetleri 2023

Türk Telekom isim hazır kod, açma, kapama ve isim yönlendirme aktivasyon ve iptal hizmetlerinin tüm detaylarını incelediğimiz bu yazımızda tüm detaylara yer verilecektir. Türk Telekom müşterileri için özel olarak hazırlanan ve kullanımlarına ücretsiz olarak sunulan bu hizmetler, Türk Telekom müşterilerinin iletişimini kesintisiz sürdürürken rahatsız edici aramaları da durdurmayı amaçlıyor.

Türk Telekom Adı Hazır Açılış 2023

Türk Telekom İsme Hazır Servisi, cep telefonunuzdan sesli isimlendirme yaparken başka bir kişiden isim almanız durumunda sizi uyaran ücretsiz bir servistir. Sistem Ayarları bölümünden birkaç basit adımla aktif hale getirilebilen bu özellik, sizi arayan Türk Telekom Müşterileri ile sınırlı olmayıp farklı operatörler için de geçerlidir.

Türk Telekom İsme Hazır Aktivasyon 2020 için izlemeniz gereken adımlar aşağıda örneklendirilmiştir:

 • Web sitesini ziyaret edin Ayarlar Hücre Sisteminizin “bölümü”.
 • Devam etmek için bağlantıya tıklayın. “Ara” karar ayarına girmek için.
 • Hizmeti etkinleştirmek için tıklayın ve kodu girin. İsim Ekranınızı biraz aşağı kaydırdığınızda “Hazır” bölümünü göreceksiniz.

Hepsine izin verilmiyor Türk Telekom sistem modları zaman kaybını önlemek için, ayarları yapmak için sisteminizi açıp kapatın. Kayıt işlemini hızlandırmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.

Türk Telekom Adı Hazır Kapatma 2023

Cep telefonunuzdan sesli arama yaparken sizi kimin aradığını görmek için etkinleştirmiş olabileceğiniz Türk Telekom İsme Hazır Servisi’ni görüşme sırasında rahatsız edilmemek için devre dışı bırakabilir; sesli veya görüntülü görüşmelerinize kesintisiz devam edebilirsiniz. Cep telefonunuzdan sesli arama yaparken kimin aradığını görmek için aktif hale getirmiş olabileceğiniz Türk Telekom İsme Hazır Servisi’ni görüşme sırasında rahatsız edilmemek için devre dışı bırakabilir; sesli veya görüntülü görüşmelerinize kesintisiz devam edebilirsiniz. Türk Telekom İsme Hazır Kapatma 2023 süreci:

 • Web sitesini ziyaret edin “Ayarlar” – bu bölümü sisteminizde bulabilirsiniz.
 • Ardından “Ara“ya tıklayın “Karar Ayarları” bölümüne gidin.
 • Web sitesinde oturum açın.Ekranda “Adlandırmaya Hazır” bölümü görünecektir. Devre dışı bırakmak için buna tıklayın.

Türk Telekom İsme Hazır Servisi’nden dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar faydalanabilir ve bu işlemler için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Türk Telekom İsme Hazır Kod Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom Adı Hazır Kodu 2023 Bu kod, karar ekranı ile sistemin ayarlar sekmesinde yaptığınız işlemin aynısını yapmanızı sağlar. Bu işlem ekran tuşlarınızla yapabileceğiniz bir işlemdir ve daha hızlıdır.

 • Türk Telekom İsme Hazır Kodu ile İsme Hazır’ı aktive etmek için: Sisteminizin karar ekranında “” tuşuna basarak “*43#” şeklinde sıralayabilirsiniz.
 • Türk Telekom İsme Hazır Kod ile İsme Hazır’ı devre dışı bırakmak için: Tekrar karar ekranına giderek “#43#” tuşuna basmanız yeterlidir.

Türk Telekom Hizmeti Ücretli Hale Getirmeye Hazır mı?

Türk Telekom İsme Hazır Servisi herhangi bir Ücretlendirmeye tabi değildir Hat ile değil, sisteminiz ile ilişkilidir. İsme Hazır Servisi istenildiği zaman açılıp kapatılabilir. Tıpkı cep telefonunuzun diğer özellikleri gibi çalışır. Sesli aramalar sırasında sizi arayanları görebilmek için Karara Hazır Servisi’ni açık tutmalısınız.

Türk Telekom İsme Hazır Hizmeti Neden Kapatılıyor?

Manuel açma-kapama işlemi gerektiren Türk Telekom İsme Hazır Servis, bazı durumlarda sizin müdahaleniz olmadan rutin olarak kapanabilir. Bu durumlar için birincil tetikleyici olan “Ayar Sıfırlama” işlemini çalıştırmanız halinde sisteminiz eski ayarlarına dönecektir.

Bu işlemin ardından Türk Telekom İsme Hazır Hizmetinin devre dışı bırakılması normaldir. İsme Hazır Servisi aşağıdaki şekillerde kullanabilirsiniz:

 • Sisteminizi üretim birimi ayarlarına geri yüklerken Türk Telekom İsme Hazır Servisi’ni bir kez daha etkinleştirin.
 • Türk Telekom On-line İşlemler menüsünden de oluşturulacak olan bu ayar için belirli durumlarda etkin olup olmadığını test edin.
 • Türk Telekom On-line İşlemler programında bilgi veya ayar değişikliği yaparken hangi ayarın hangi olasılığı etkileyeceğine dikkat ediniz.

Türk Telekom Adı Hazır Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom cep telefonunuzun ayarlarından muhtemelen İsme Hazır Servisi’ni aktif hale getirdiğiniz halde aktif olmuyor ve sesli arama yaptığınızda telefonunuz hala meşgul çalıyorsa, hattınızın izin verilen seçeneklerini test etmenizde fayda var. Sisteminizden kaynaklanmayan bu sorunu çözmek için Türk Telekom Alıcı Firmalarından yardım alabilir ya da Türk Telekom On-line İşlemler programı üzerinden aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Türk Telekom On-line İşlemler programına giriş yaptıktan sonra “Abonelik ve Hat İşlemleri” bölümüne gidin.
 • Tüm ürünlerimizin listesini görmek için aşağı kaydırın. “İsim Şirketleri” bölümü.
 • Daha sonra “Hazır İsim”-zi girmeniz istenecektir. “Devre Dışı (Pasif) Canlı “.

İşleminizi tamamladıktan sonra Türk Telekom On-line İşlemler programından çıkın ve ayarların kaybolmaması için sisteminizi bir kez daha açıp kapatın.

Türk Telekom Çağrıları Nasıl Yönlendirilir?

Türk Telekom İsim Yönlendirme 2023 Tek bir telefon kullanmak ve birden fazla hattınız olmasını istiyorsanız bunu yapmak çok kolay. Diğer hatları yönlendirerek tüm sesli aramaları ve SMS’leri tercih ettiğiniz hatta aktarabilirsiniz. Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti’nden yararlanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Numaranıza gelen tüm çağrıları yönlendirebilirsiniz:
  • Öğeleri istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.“**21*DirectNo#Mobilcihazınızın karar ekranındaki “” düğmesine basın.
  • Mesaj atmak istediğiniz numaraya bir mesaj gönderin.Yönlendirme No. “9244 “e gönderin.
 • Devam etmek için buraya tıklayın Ayrıca Cep telefonunuzu kullanabilirsiniz Meşgulüm hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:
  • Karar ekranında“**67*DirectNoClick” olarak sıralayın.
 • İlerlemek istiyorsanız, bunu yapmanın yolu budur Yanıt vermediğinizde, isim çağrılır Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Kararlar oy verenlerin çoğunluğu tarafından alınır Cep telefonunuzdan:
  • Telefonunuzun arama bölümünde numaralarınızı sıralamanız gerekir.“**62*DirectNo” ve ardından karar tuşuna basın.
 • Dilerseniz ilerleyebilirsiniz. Ayrıca Cep telefonunuza ulaşılamıyor hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:
  • Karar ekranınızda uygun seçeneği seçerek sonuçları sıralayın“**61*YönHayırKarar vermek için “” düğmesine tıklayın.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Servisi’ni kullansanız bile, örneğin tüm cihazlarınız kapalı ise, yönlendirme gerçekleşse bile karşı taraf“Ulaşılamıyor” uyarısıalacaktır.

Türk Telekom İsim Yönlendirme İptal 2023

Mevcut hatlarınızı yönlendirdiğiniz numarayı artık kullanmıyorsanız ya da yönlendirmeyi değiştirmek istiyorsanız Türk Telekom İsim Yönlendirme İptal imkanını kullanmanız gerekecektir. Türk Telekom İsim Merkezi üzerinden, kodlama veya arama ile yönlendirme yapmış olsanız da olmasanız da bu kolay kodlar ile Türk Telekom isim yönlendirmenizi iptal edebileceksiniz:

 • Yönlendirmeyi iptal et Telefon meşgul hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz :
 • Yönlendirmeyi iptal et Telefona ulaşılamıyor hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:
 • Yönlendirmeyi iptal etmek için Telefonunuz olmadan bırakıldınız hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz
 • Tüm yönlendirmeyi şu şekilde iptal edebilirsiniz:
  • Sadece ##21#’i tuşlayın.

Türk Telekom İsim İptali’nin sisteminizde kullanıldığından emin olmak için sisteminizi açıp kapatmanızı öneririz.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Ücretli mi?

Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti, sisteminizin ayarları değiştirilerek yapılan bir işlemdir. Sisteminizin “Ayarlar” Bölümünde yaptığınız ayarlar için bir ücret ödemediğiniz için Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti için de herhangi bir ücret ödemezsiniz .

Ayrıca istediğiniz zaman İsim Yönlendirme Özelliğini devre dışı bırakabilir ve etkinleştirebilirsiniz. Bu özellik operatörün bir hizmeti olarak tüm müşterilere ücretsiz sağlanır, ancak aynı zamanda sistemin kullanım kolaylığı için de sunulmaktadır.

Türk Telekom Adı İletildi

Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti, kişisel hatlarınız arasında konuşmanız için sunulan bir hizmettir. Karar yönlendirme servisi, çağrınızı manuel olarak girdiğiniz numaraya yönlendirerek iki veya daha fazla cihaz taşımaktan kurtulmanızı sağlar. Türk Telekom İsim Yönlendirme Servisini kullanarak hattınızın kapatılmasını istiyorsanız:

 • Hattı başka bir hatta yönlendirebilirsiniz. Bu hat size ait olabilir, ancak kapatılmış olabilir. Ya da kullanmadığınız bir hattı kullanabilirsiniz.

Örneğin aşağıdakileri kullanabilirsiniz: A hattınız kapatılacakBunu kendi hattınıza yönlendirebilirsiniz CTGüçkapatılır.

Bu işlemden sonra bir onay e-postası alacaksınız.“UlaşılamıyorArayanlarsize bu hattan ulaşamayacak.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Ulaşılamıyor Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom hattınızda İsim Yönlendirme Servisi’ni kullandığınızda Ulaşılamıyor Hatası alıyorsanız, yönlendirdiğiniz telefon numarasında veya yönlendirme yönteminde bir hata yapmışsınız demektir. Yönlendirildiğiniz rotanın yönlendirmeyi kabul etmesi de önemlidir. Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Ulaşılamıyor Hata Yanıtı:

 • “444 1 444 “ü kullanarak Türk Telekom Alıcı Şirketlerinden yardım alabilirsinizYönlendirildiğinizrota üzerinde bir “numara” göreceksiniz.
 • Yönlendirilen yolun yönlendirmeyi kabul edip etmediğini Türk Telekom On-line İşlemler programı üzerinden test edebilirsiniz,
 • Cep telefonunuz, aramaları sisteminiz üzerinden yönlendirmek için açılabilir veya kapatılabilir.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti 1hat için 5hat yönlendirme butonu olabilir. Daha fazla suş ilerletmeye çalıştığınızda biraz daha heyecanlanmanız normaldir. Ulaşılamıyor Hatası. Ayrıca size özel bir numara alabilir ve yeni hattınıza yönlendirilebilirsiniz.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

TürkTelekomAdı Yönlendirme2023 Suşlarınız arasında yönlendirme yapmanıza rağmen yönlendirmenin çalışmamasının birkaç nedeni olabilir. Bu hizmeti kullanmak için izniniz olmayabilir veya mesajlarınızı doğru şekilde yönlendirmiyor olabilirsiniz. Aşağıda, İsim Yönlendirme’nin çalışıp çalışmadığını belirlemek için test edebileceğiniz bazı faktörler verilmiştir. Bunun nedeni hizmeti kullanma izninizin olmaması veya yanlış yönlendirme olabilir.

 • Yönlendirme hattı, yönlendirme işlemini tamamlamak için gerekli izinleri sağlayamıyor olabilir. Türk Telekom On-line İşlemler’e gidin ve “Hat İşlemlerim” bölümünden gerekli izinleri test edin.
 • Yönlendirme yolu ile yönlendirilen hattı da karıştırıyor olabilirsiniz. İşlemi seyahat edeceğiniz yol boyunca gerçekleştirmeyi unutmayın.
 • Yönlendirme miktarının yanlış girilmiş olması mümkündür. Tüm rotayı iptal edip yeniden yönlendirebilir ya da ayarlamalar yapmak için rota miktarını test edebilirsiniz.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Çalışmıyor hatası için gerekli cevap adımlarını uygulamanıza rağmen sonuç değişmiyorsa Türk Telekom İsim Merkezi’nden yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom isim yönlendirme etkin ne anlama geliyor?

Bir mesaj gönderiyorsanız, lütfen aşağıdakileri ekleyin: Türk Telekom hattınıza özel bir numara, iletişimin kesintisiz devam edebilmesi için yönlendirme işleminin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini test etmeniz gerekecektir. Metinsel içerik süreci yönetmek için kullanılabilir. Türk Telekom İsim Yönlendirme Etkin.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Etkin yalnızca yönlendirme işlemini etkin bir şekilde gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours