Oppo Garanti Sorgulama, Hizmetler ve Garanti Kapsamı 2023

Bir Oppo garanti sorgulaması yapmak için, bunu tamamen farklı üç yöntemle yapabilirsiniz. Oppo’nun web sitesi, Oppo İsim Kalp Hattı ve Oppo Alıcı Hizmeti E-posta Adresi bu üç yöntemdir.

 1. Çevrimiçi garanti sorgulamaları Oppo tarafından basit ve anlaşılır bir şekilde yapılabilir. Sorgulamak için cihazınızın IMEI kodunu bilmeniz yeterlidir. Telefonunuzun IMEI’sine sahipseniz, onlarla iletişime geçebilirsiniz: support.oppo.com.
 2. Müşteri Desteğini 0 850 433 67 76 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Bu numaraya 7/24 ulaşılabilir.
 3. Bir şirkete e-posta göndermek de garanti hakkında bilgi almanızı sağlayacaktır. Sadece bir e-posta gönderin. [email protected]. E-posta gönderirken sisteminizin IMEI numarasını unutmayın.

Onarılmasını veya kontrol edilmesini istiyorsanız Oppo telefonunuzun garanti durumunu kontrol etmeniz gerekir. Cep telefonunuzun hala garanti kapsamında olup olmadığını görmek için garanti durumunu test edin. Oppo’nun garantisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için yapabilecekleriniz.

 • İlk olarak oppo.com.tr adresini açın.
 • Daha sonra “Akıllı Telefonlar”, “Ekipman”, Oppo Hakkında>, Yardım> ve i Transfer> seçeneklerine erişmek için menünün üst kısmındaki “Yardım sekmesine” tıklayabilirsiniz.
 • Sayfayı aşağı kaydırarak “Garanti Durumu “na gelin.
 • Küçük bir mesaj görmek için sayfayı aşağı kaydırın. Bu alana IMEI numaranızı ve 5 haneli doğrulama kodunu girin.
 • Bitirmek için “Doğrula düğmesine” basın.

Garanti durumu sadece birkaç dakika içinde ekranınızda görüntülenecektir. Test sırasında sistemin modelini, IMEI numarasını, garanti koruma aralığını ve yasal alanı öğreneceksiniz.

Oppo IMEI Numarası Nedir?

Oppo cihazınızın IMEI numarasını öğrenmek için kullanacağınız kod *#06# ‘dır. Cep telefonunuzun ayarları, öğrenmenin başka bir yoludur. Kodu Ayarlar bölümüne girin. Telefon Hakkında Buradan, “Bekleme – IMEI” bölümlerine göz atabilirsiniz.

Son seçenek: Oppo cep telefonunuzun altına bakın. IMEI sistem numarası bazen bazı telefonlarda sistemin altında yazmaktadır. Bu örnek bir kolaylık sağlamaktadır.

Onaylı Oppo Türkiye Garanti Sağlayıcıları

Oppo Türkiye lisanslı şirketleri 7 ilde bulunmaktadır. Bu 7 il Adana ve Ankara’ya Bursa, Trabzon İstanbul, Antalya ve Antalya katılmaktadır . Cep telefonu tamiri, yedek parça ve diğer ihtiyaçlarınız için bölgenizdeki servis sağlayıcıları bulmak için oppo.com/sercvice-center adresine gidebilirsiniz.

 • Ardından, “Yardım Tıklaması “na ve ardından “Servis Kalbi” köprüsüne tıklayın.
 • Açılır menüyü kullanarak ilinizi seçin.
 • Lisanslı olan en yakın servis merkezini bulabileceksiniz.
 • Servis Merkezi bölümünde, yetkili servis merkezinin iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Buna telefon numarası ve yol sözleşmesi de dahildir.

Oppo’nun teknik ekibi telefonunuzu tamir etmenize yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaktır. Yüz yüze yardım için lisanslı bir servis merkezine gidebilir veya cep telefonu numarasını arayabilir ve sesli yardım alabilirsiniz.

Oppo Garanti Tüketici Yorumları

Pil ömrü muhtemelen Oppo’nun garantisinin en çok tartışılan yönüdür. Çoğu müşteri, benzer telefonlara kıyasla daha düşük pil kapasitesinden endişe duymaktadır. Cep telefonları başlangıçta düşük fiyatlarla, ancak daha sonra daha yüksek maliyetlerle sunuldu. Üretim tesisinin Türkiye’ye taşınması, değer artışının ana nedeni olarak gösterildi.

 • Oppo birimleri hızlı ve verimli garantileri ile bilinmektedir.
 • Her zaman bir grup teknik ve müşteri hizmetleri temsilcisi mevcuttur.
 • Sistemdeki sorunları dikkatle dinlerler ve ardından kabul edilebilir çözümler geliştirirler.
 • Ayrıca, çok kısa bir süre içinde yapılır.

Oppo Garanti Koruması Nedir?

Oppo cep telefonları aşağıdaki garanti kapsamındadır;

 • Mallar normal koşullarda kullanıldığında malzeme kusurları ve işçilikten muaftır.
 • Garanti, Tüketici Kılavuzu’na uygun olarak ve garanti süresi içinde kullanılan ürünleri kapsar.
 • Oppo ve Yetkili Servis Tesisleri, kusurların işçilik veya malzemeden kaynaklanması durumunda hatalı bileşenleri veya ürünleri onarmak veya değiştirmekle yükümlüdür.
 • Garanti genellikle kullanım kılavuzları, sistem alanları ve garanti kartları gibi öğeleri kapsamaz.

Oppo Telefonları, belirli kusurları veya hasarları varsa garanti kapsamında olmayabilir. Aşağıda örnekler verilmiştir.

 • Zaman içinde bileşenlerde ve ürünlerde meydana gelen aşınma ve yıpranma.
 • Kötüye kullanım, yanlış kullanım, ihmal veya kaza nedeniyle ürünün veya bileşenlerinin hasar görmesi. Buna düşürme, bükme veya ezme, sıkıştırma veya zorlama ya da ürünün belirtilen sıcaklık aralığı dışında kullanılması dahildir.
 • Ürünün yazılımı veya bileşeni Oppo Onaylı Servis Merkezi dışında başka bir yerde onarılamaz, sökülemez veya değiştirilemez.
 • Sıvı veya yiyecek dökülmesi, korozyon, pas ve uygun olmayan voltaj.
 • Çevresel faktörlere ve sürtünmeye maruz kalan plastik yüzeyler ve bileşenler çiziklere ve hasara neden olabilir.
 • Ürünü talimatları okumadan kullanmak.

Bazı garantiler yasal değildir. Bu koşullar şunlardır:

 • Ürün üzerindeki IMEI/Seri numarası veya garanti damgasının okunaksız, hasarlı veya üründen uzak olması.
 • Ürünün satın alma belgesinin olmaması.

Oppo’nun Garantisi, ürünün yanı sıra bileşenlerini de kapsar. Garanti, yazılımı ve diğer üçüncü taraf ürünlerini KAPSAMAZ. Her zaman en yüksek yetkiye sahip bir kişinin garanti açıklamalarını, garanti bildirimlerini veya lisans sözleşmelerini kontrol etmesi önemlidir.

Oppo Garanti Prosedürleri

Tüm Oppo cihazlarınızı Yurtiçi Kargo ile Oppo teknik firmalarına gönderebilirsiniz. Oppo, resmi üretici garantisinin yanı sıra resmi distribütör garantisi de sunmaktadır. Özellikle internet üzerinden alınan cihazlarda “Oppo Türkiye Güvencesi” ibaresi ürün üzerinde görünür. Oppo Türkiye bu nedenle ürüne güvence vermiştir.

Oppo Türkiye yani üretici/resmi distribütör KVK tüm ürünlerde iki yıl garanti sunmaktadır. Genpa ve Ouno lisanslı Şirketleri ülkenin her yerinde teknik servis hizmeti vermektedir. 2 yıldan sonra KVK, Genpa ve Ouno’da ücreti karşılığında tamir edilebiliyor.

Tüm cep telefonu arızaları için KVK Genpa Ouno Türkiye servis sağlayıcılarından hizmet alabilirsiniz. KVK, Genpa ve Ouno teknik firmalarına göndereceğiniz cihazları Yurtiçi Kargo ile garanti şartlarında belirtilen sorunları dinleyerek gönderebilirsiniz.

Oppo telefonumu garanti kapsamında geri alabilmem kaç gün sürer?

Hasarlı Oppo telefonların tamiri ve zamanında ulaşması çok önemlidir. Cep telefonunun onarım süresi, servis sistemine ve mevcut yedek bileşenlere bağlı olarak değişebilir. Bir cep telefonu için ortalama garanti süresi Üç ila yedi gün arasındadır.

Bu süre sistemin performansına bağlı olarak uzatılabilir. Arıza sistemdeyse, müşteriye arıza giderilene kadar kullanması için bir araç verilebilir. Oppo sistemi en fazla 20 iş günü için garantiye iade edilebilir.

Oppo Garanti Premium Manken Telefonlar Sunuyor

Oppo cep telefonları yaygın olarak mevcuttur. Bu telefonlardan bazıları garanti ile gelmiyor. Herhangi bir sistem arızasını sorunsuz bir şekilde giderebilmek için garantili bir telefon satın almak önemlidir. Sipariş verirken ürünün üzerinde “Online Sipariş” ibaresini görebildiğinizden emin olun. Resmi Distribütör Garantisi “Resmi üretici garantisi” hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bazı modeller çok uygun fiyatlara satın alınabilir. Modellerin garanti ile gelip gelmediğini kontrol etmeyi unutmayın. Bu cihazlar, garanti ile gelen diğerlerinden daha ucuzdur. Gibi siteler garanti ile gelen üst düzey telefonları bulmanıza yardımcı olabilir. Hepsiburada N11, Trendyol ve GittiGidiyor.

Oppo Garanti Sisteminin Yerine Geçen Ürünler

Oppo ürünleri Oppo tarafından onarılamazsa, bileşenler değiştirilir. Bir cihazı geri yüklemek mümkün olmadığında, yarı-değişim çok yararlı olabilir. Hoparlör veya ekran gibi belirli bileşenleri geri yüklemek çok zor olabilir. Böyle bir durumda Oppo Garanti Servisi’nden aracınızı değiştirmesini isteyebilirsiniz.

Mağdur olmamak için, tek bir bileşen değil de birkaç bileşen arızalıysa ve onarım süreci çok uzun sürüyorsa sistem değişimi talep edebilirsiniz. Özellikle sorun kullanıcı hatasından değil üretimden kaynaklanıyorsa, sistem değişimi talep etmek mantıklıdır. Garanti koşulları yerine getirilse bile, satın alma sırasında kusurlu olan telefonlar için sistem değişimi gerekebilir.

Oppo’nun Garanti Kapsamı Nedir?

Oppo’nun garantisi, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ithal edilen veya doğrudan üretilen ürünlerle sınırlıdır.

 • Garanti süresi, brüt satış paketine dahil olan dahili piller, USB kabloları, şarj cihazları, kulaklıklar ve benzeri ürünler için 24 aydır.
 • Brüt satış sözleşmesine dahil olmayan harici satılan kulaklık, USB kablosu, şarj cihazı, dahili batarya ve benzeri ürünler için; 2 yıldır.

Bazı ülkelerde, müşteri mevzuatı, garanti kapsamına giren bileşen türleri ve süresi açısından sınırlamalara izin vermektedir. Bu yasal yönergelere uymayan bileşenler için sınırlamalar, brüt satış sözleşmesi dışında satılan ürünler için geçerli değildir.

Garanti süresi içinde garanti koşullarına uygun olarak iade edilen, üretimden kaynaklanan bir kusur veya arızaya sahip ekipmanın onarımı veya değiştirilmesi için alıcıdan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. İşçilik, parça veya diğer nedenlerle müşteriden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Şirket tüm üretim hatalarını karşılayacaktır. Oppo, hasarlı ürünlerin, kusurlu parçaların, hatalı aletlerin veya hatalı bileşenlerin tüm masraflarını karşılayacaktır.

Müşteri tarafından ücretsiz olarak onarılan veya değiştirilen bir bileşen için garanti süresi, garanti süresinin sonuna kadar veya Üç ay İki tarihten hangisi uzunsa o tarihe kadar geçerli olmaya devam edecektir.

Oppo Garanti Ekran Onarım Maliyetleri Nedir?

Garanti kapsamı dışında kalan Oppo telefonlar için ekran değişim bedellerinde modeller farklılık göstermektedir. Buna uygun olarak bazı modeller için ekran değişim bedelleri aşağıda gösterildiği gibidir.

 • One Plus 5T ekran değişim bedeli 600₺
 • 450₺ değerinde oppo Ax7 ekran değişimi
 • 450₺ değerinde oppo A5 2020 ekran değişimi
 • 500₺ değerinde oppo Reno Z ekran değişimi
 • 450₺ değerinde Oppo A9 2020 ekran değişimi
 • oppo RX17 Neo ekran değişimi $1100 değerinde
 • 450₺ değerinde Oppo RX17 ekran değişimi

Oppo yedek ekranları, ekranın satın aldığınız günkü gibi çalışmasını sağlamayı amaçlar. Ekranlar darbe veya düşme nedeniyle hasar gördüğünde, işçiliğin yüksek kalitede olduğundan emin olmak önemlidir. Ekran garanti kapsamındaysa, ekranın yetkili bir servis tarafından değiştirilmesi en iyisidir.

Belirli modellerde ekran güvenliği garantisi sunulabilir Ücretsiz olarak yararlanın. Bu garanti fatura tarihinden altı ay sonra geçerlidir. Garanti süresi içinde ekran kırılırsa, garanti altı ay boyunca geçerli olacaktır. 6 ay Sistemin ekranı yalnızca bir kez olmak üzere ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Oppo İsim Merkezi ile 0 850 433 67 76 numaralı telefondan iletişime geçebilir[email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Oppo ekranlarının garantisi nedir?

Oppo lisanslı firmalar sadece ekran garantisi kapsamındaki cep telefonlarını tamir edecektir. Ürünün garanti kapsamında onarılabilmesi için faturasının da ibraz edilmesi gerekmektedir. Garanti kapsamındaki ürünlerde bir defaya mahsus olmak üzere ekran değişimi ücretsizdir.

Ekran güvenliği kapsamındaki koşullar şunlardır:

 • Fatura tarihinden itibaren 6 aylık sürenin dolmamış olması.
 • Ekran yalnızca bir kez hasar görmüştür.
 • Ücretsiz onarım veya değişim almak için lisanslı bir şirkete başvurmanız gerekir.

Ekran güvenliği teminatının kapsamadığı bazı sorunlar şunlardır:

 • Fatura tarihinin altı aydan daha eski olması.
 • Demo sistem satın alınması
 • Ekranın sıvı ile temas etmesi veya ekranın çizilmesi.
 • Ekranın diğer bileşenleri hasar görebilir veya kırılabilir.
 • Hasarlı bir ekran ürünün tekrar kullanılmasını veya açılmasını engeller. Alıcıdan restorasyon ücreti talep edilir ve alıcı bunu kabul etmezse restorasyon gerçekleşmez.
 • Kırılan sadece Oppo ekranı değildir.

Oppo şarj cihazı ve soketinin garantisi var mı?

Oppo garantisi, brüt satış paketine dahil edilebilecek veya edilmeyebilecek şarj cihazları ve prizler gibi cihazları kapsar. Bu aygıtlar 24 Aylık bir garanti süresi kapsamındadır. Garantinin geçerli kalmasını sağlamak için belirli koşulların karşılanması gerekir.

Oppo Kulaklıklar Garanti Kapsamında mı?

Oppp kulaklıklar da benzer bir garantiye sahiptir. Ürünle birlikte gelen veya sonradan satın aldığınız kulaklıklar garanti kapsamındadır. Bu garanti 2 yıl sürmektedir.

Oppo ekran yanması garanti kapsamına girer mi?

Oppo, üretim sorunları nedeniyle ekran yanmasının tüm maliyetini karşılayacaktır. Müşterinin kendini mağdur hissetmemesi için Oppo, ekranı hiçbir ücret talep etmeden değiştirir. Ancak Oppo, müşteri hatasından kaynaklanan ekran yanmalarında sorumluluk kabul etmez ve ürünü garanti kapsamına almaz. Bu durumda, müşteri hem onarım hem de değişim için ödeme yapmak zorunda kalacaktır.

Oppo Again kaportası garanti kapsamındadır.

Kullanıcı kaynaklı sorunlar genellikle garanti kapsamında değildir ve alıcılardan onarım için ücret talep edilir. Fabrika kaynaklı sorun müşterinin hatasından kaynaklanmıyorsa, yeniden kaplama garanti kapsamında olacaktır. Bu durumda alıcıdan ücret talep edilmez.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours