KYK Yurt İzin Hakları, Saatleri, Kuralları ve Dilekçe 2023

KYK, yurtlarda kalan üniversite öğrencilerine 75 Gün Özel İzin hakkı sunuyor. Hafta sonu ve bayram gibi belirli günler hariç. Yurtlarda özel izin almak için bilgiler, stratejiler ve yönergeler. Özel izin için yurtlar müdürlüğüne yazarak ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bugün bile üniversite programı dışında bir ders alıyor ya da staj yapıyorsanız KYK’da özel izne hak kazanabilirsiniz. O gün izinliymişsiniz gibi hesaplanır. İzin oluşturmak veya iptal etmek için hesabınıza giriş yaparak e-devlet başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Gideceğiniz yerin adresini yazmalısınız. Cep telefonu numarası, gideceğiniz ve döneceğiniz tarihler. Dönüş tarihini kaçırmanız durumunda devamsızlığınız sayılacaktır.

kyk izin alma dilekçe e devlet

Kyk İzin Saatleri

KYK yurdunda kalıyorsanız belirli haklara sahipsiniz. giriş ve çıkış saati. KYK yurtlarına giriş saati 06:00 Yurttan ayrılmak için en uygun zaman ne zamandır? 23:00. Bu saatler dışında yurda giriş çıkış yapamazsınız. Yurttan izinsiz ayrıldığınız takdirde okuldan kaçmış sayılırsınız. Belirtilen gün sayısından sonra atılabilirsiniz. KYK izinleri giriş ve çıkış saatleri arasındaki sürede yapılacaktır.

KYK işlemlerinizi eDevlet üzerinden yapacaksanız belirli bir saate gerek yoktur. İzin aldıktan sonra dönüş tarihinizi uzatmak, kısaltmak ya da izninizi iptal etmek isterseniz yurt müdürlüğünüze bildirmeniz gerekmektedir.

KYK Yurt İzin Yönergesi

İzin alabilmeniz için ya e-devlet bildirimi göndermeniz ya da yurt müdürlüğüne dilekçe vermeniz gerekmektedir. İzne ayrıldığınızda dönüş zamanınızı kaçırmamanız önemlidir. KYK yurt izinleri yönergesi gereğince ayrılacağınız yerin adresini, telefon numarasını ve gidiş-geliş saatini belirttikten sonra onay beklemeniz gerekmektedir.

Onay prosedürünün kesin bir süresi yoktur ve onaylanmadan izin kullanamazsınız. KYK yurdunda her gece toplu çıkış saati düzenlenmektedir. İzinli iseniz imzanızın altında “izinli” ibaresi yer alacaktır. Sıranızı kaçırdığınız takdirde yok sayılırsınız. Bu durum ileride daha büyük sorunlara yol açabilir.

KYK Yetkilendirme Stratejileri

KYK, yurdunuzdan izin almak için iki yol sunar. Bilgiler elektronik ortamda girilir. Yurtlar müdürlüğü onay verirse izniniz verilecektir. Emin değilseniz sorun. Kırmızı renk İzniniz onay bölümünde listelenmiyorsa, onaylanmamış demektir. Başka Bir Yöntem Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz: KYK tüm işlemler için gereklidir Dilekçenizi yurtlar müdürlüğüne gidip bizzat teslim ederek de verebilirsiniz.

Yurt müdürlükleri yurtlardan çıkış noktalarını çok yakından takip etmekte ve tüm mazeretleri incelemektedir. Eğer ayrılmak için geçerli bir sebebiniz yoksa işiniz zor.

Şehir dışında yaşayan bir aileniz varsa ve yurtta kalıyorsanız, odanızın güvenliğini sağlamak önemlidir.

KYK için İzin Hükümet

 • girinhttps://gencizbiz.gsb.gov.tr/
 • Go’da tamamen yeni bir talep oluşturun.
 • Kalkış tarihlerini belirtin
 • Bir takım seçin
 • GSM numarasını girdikten sonra Gönder tuşuna basınız.

Eskiden KYK yurt izinleri sadece elden dilekçe ile alınabiliyordu. Ama artık e-devlet uygulaması çıktığına göre işler çok daha kolay. E-devlet için teşekkürler Günün her saatinde izin oluşturabilirsiniz.

 • Program web tabanlı olduğu için izinleri düzenlemek ve kaydetmek daha kolay.
 • E-devlet üzerinden izninizin akreditasyonunu takip edebilirsiniz.
 • TC Kimlik Numaranızla giriş yaptıktan sonra sadece gidiş tarih ve saatlerini, gideceğiniz adresi ve cep telefonu numaranızı girmeniz yeterli.
 • Mazeretiniz sağlam olduğu sürece çıkışta herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Dönüş tarihine sadık kalınarak devamlılık sorunlarının önüne geçilebilir. Yurdunuza bildirmediğiniz her gün ceza olarak dosyanıza işlenecektir.

KYK Online İzin

Online hizmetlerini kullanmak için KYK yurdundan izin almanıza gerek yoktur. https://gencizbiz.gsb.gov.tr/ Yurt maaşınızı ödeyebilirsiniz.

 • Gencizbiz ‘de profil oluşturun Kişisel e-Devlet sayfanıza yönlendirileceksiniz.
 • Birçok genç para kazanmak için web sitelerini kullanıyor.
 • Doğru bilgi girmek, gidiş ve dönüş saatlerini ayarlamak önemlidir.

Sahip olduğunuz her zorluğu “yeni zorluk ekle” düğmesine tıklayarak kaydetmelisiniz. Ayrıca cep telefonu numaranızı da verin. İzinleriniz yurt müdürlüğünüze bağlı olarak birkaç gün içinde onaylanabilir.

KYK izni almayı unuttum! İzin verilmediğinde ne olur?

KYK yurtlarında izinsiz çıkış yaptığınız takdirde tutanak tutulabilir. Yurtta kalıyorsanız her akşam belirli bir saatte ana salona gitmeniz gerekmektedir. Elektronik bir defteri adınız ve soyadınız ile işaretleyin. Bu e-kitapta her gün için bir alan vardır.

Ayrıca KYK İzin alınmadıysa ne olur hakkında sorular sorabilirsiniz Duvarlardaki temeller hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya müdürlüğe görüşlerini sorabilirsiniz. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin gözden kaçırdığı ya da yaşadığı sorunlardan bazıları şunlardır:

 1. Sözlü Uyarı
 2. Yazılı uyarı
 3. Rapor Not Edildi
 4. Koruma ve disiplin suçu talebi
 5. KYK yurdu askıya alındı

Belirli bir günde izinsiz olarak yurda gelmediğiniz takdirde müdürlük size yaptırım uygulayabilir. Örneğin, müdürlük tarafından belirlenen gün sayısı kadar izinsiz devamsızlık yaptığınız tespit edilirse yurttan atılabilirsiniz. Bu nedenle izin alırken dikkatli olmalı ve verebileceğiniz tüm bilgileri vermelisiniz.

KYK izin süresi ne kadardır?

Gün sayısı giderek kısalmaktadır. KYK yurdunda bir kişi daha fazla seyahat edebilir. 75 Gün Bayramlar, hafta sonları ve belirli günler hariç. Bir kişi 75 günü açtığında 12 ay boyunca meşru bir sebep olmadan izin alamaz. Hastalık veya ölüm durumunda ikinci kez isteyebilirsiniz, ancak geri dönüp arkadaşınızın yanında kalmak istiyorsanız isteyemezsiniz.

Konu hakkındaöğrenebileceklerinizKYK kapsamında izin alabileceğiniz maksimum gün sayısı nedir?Kullanmanın alternatifleri nelerdir Yurttaki ilk birkaç gününüzden sonra yapmanız gereken birkaç şey olacaktır. Temel bilgiler herkes için geçerlidir ancak her zaman çok yönlü değildir. Herkesin yurda giriş ve çıkışı aynıdır.

Yurtlar İçin Örnek KYK İzin Dilekçe Formu

Müdürlüğe yazılı dilekçe vererek yurttan ayrılabilirsiniz. Dilekçe formu KYK Yurtları içindir: Aşağıdaki bilgileri vererek izninizin dikkate alınmasını talep edebilirsiniz: TC numaranız, gidiş ve dönüş tarihiniz ve gitmeyi düşündüğünüz yer.

Talebinizi ilettikten sonra yurt müdürlüğü tarafından onaylanıp onaylanmadığını kontrol edebilirsiniz. Üniversitede bulunduğunuz süre içerisinde araştırma yapacağınızı müdürlüğe bildirebilirsiniz. Ancak kurs için devam zorunluluğu yoktur. Tatil günleriniz korunacaktır.

Yurt izninizin iptal edilmesini istiyorsanız tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde dilekçeniz işleme alınmayacaktır. Bu süreleri uzatmak isterseniz o zaman ek olarak dilekçe vermeniz gerekecektir.

KYK Yurt İznini Ev Halkına Bildiriyor mu?

Üniversite öğrencileri 18 yaşını doldurdukları için genellikle ailelerine herhangi bir izin bildirimi yapılmamaktadır. Belirledikleri tarihte dönmezlerse hemen haber verilmez.

En uç noktada, herhangi bir nedenle yurtta kalmamalısınız. 1 Hafta boyunca evde değilseniz, ailenizin bilgilendirilmesi mümkündür. Nereye gittiğinizi ve ne zaman izinli olduğunuzu ailenizle paylaşmanız kamuya açık bir bilgi değildir.

Devlet yurtları her yıl yüz binlerce genci barındırmaktadır. Sahip oldukları sağlam temeller nedeniyle en güvenilir kurumlar arasında yer alırlar.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours