İnternet Olmadan Çevrimdışı Radyo Dinleme ve En İyi Radyo Uygulamaları

İnternet olmadan radyo dinlemenin mevcut stratejileri (yani 2023’te çevrimdışı. Yazımızda en iyi radyo kullanımlarından birini de ele alacağız. Geçmişte akıllı telefonlar radyo dinleyebiliyordu. Yeni cep telefonlarında bu özellik yok.

Bunun nedeni FM radyo özelliğine sahip akıllı telefonlardır. TRT Bandrol Vergisi ve Maliyeti FM radyolu telefonların maliyeti, aynı özelliğe sahip telefonlara göre daha yüksektir. Üreticiler FM radyo özelliğini devre dışı bırakarak sunmaya başlamışlardır. Hem Android hem de iOS cihazlar FM radyoyu hiçbir şekilde kullanmamakta veya etkinleştirmemektedir.

Web olmadan Radyo dinlemek mümkün mü?

Akıllı telefonunuzda FM radyo özelliği yoksa veya etkinleştirilmemişse, internet olmadan radyo dinlemek imkansızdır. Web bağlantısı olmadan radyo dinlemek bu dezavantajı ortadan kaldırmayacaktır. Bazı dönemlerde web bağlantısı olmadan radyo dinlemenin mümkün olduğunu duyabilirsiniz.

Telefon FM radyo ile donatılmamışsa veya bu özellik devre dışı bırakılmışsa, bazı kullanımlar yeterli olmayacaktır. Telefonda dahili bir FM radyo vardır. Ancak, bu özellik devre dışı bırakılmışsa veya telefonda mevcut değilse, bazı amaçlar yetersiz kalacaktır. NextRadio yazılımı Müzik dinlemek için telefonunuzun gizli radyo alıcısını kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı müzik akışı ve indirme uygulamaları 2023

İnternet erişiminiz yoksa, sevdiğiniz müziği istediğiniz yerde dinlemek için müzik akışı uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu amaç için en sık kullanılanlar bunlardır.

Spotify

Spotify’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki popülaritesi artıyor. Bu yazılım Play Retailer’da ücretsiz olarak mevcuttur. Müziği indirdikten sonra kendi çalma listelerinizi oluşturabilir ve bunları web kullanmadan dinleyebilirsiniz.

Deezer

Deezer’ın müzik uygulaması, en sevdiğiniz parçaları toplu olarak satın almanızı sağlar. Deezer çevrimdışı müzik dinlemenizi sağlar ve bilgilerinizi kaydeder. Bu yazılım 100.000.000’dan fazla kişi tarafından indirilmiştir. Google Play Perakendecisinden indirebilirsiniz.

Fizy

Fizy diğer uygulamalardan farklıdır çünkü şarkı sözlerini gösterir. Sevdiğiniz müzik türü ne olursa olsun, yerli veya yabancı, algılamadığınız kısımları görebilir ve birlikte söyleyebilirsiniz. Fizy’yi indirmek ücretsizdir, listeler oluşturabilir ve çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

Google Play Müzik

Google Play Müzik çoğu Android telefonda zaten yüklüdür. Bu uygulamada çevrimdışı müzik dinlemek için en iyisi Google Hesabınızla kaydolmaktır. İnternet olmadan bile istediğiniz zaman müziğe erişmek için uygulamayı kilit ekranınıza veya ana ekranınıza ekleyin.

Audiomack

Arayüz İngilizce olmasına rağmen kullanımı kolaydır. Menüler, İngilizce bilmeseniz bile aradığınızı bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu uygulama hem yerli hem de yabancı dört milyondan fazla şarkıya sahiptir.

Ses Bulutu

Yüksek kaliteli bir müzik uygulaması ve aynı zamanda bir sosyal ağ olan Sound Cloud, müzik indirmenize ve herhangi bir ses kaybı olmadan çevrimdışı dinlemenize olanak tanır.

En İyi Radyo Uygulamaları 2023

Mobil cihazlardaki uygulamalar aracılığıyla, yerel ve uluslararası hitlerin yanı sıra çok çeşitli Arapça şarkıları da dinleyebileceksiniz. İşte 2023 yılında radyo tutkunlarının kullanabileceği mükemmel radyo uygulamaları;

Tuneln Radyo

Tuneln Radio, dünya çapında çok popüler bir radyo uygulaması haline geldi. Tuneln Radio 100 milyondan fazla kez indirilmiş bir radyo uygulamasıdır. 120.000’den fazla istasyon ve yaklaşık 6 milyon podcast içerir. Bu kanallar dünyanın farklı yerlerinde yayın yapmaktadır. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, Premium paket bir ücret karşılığında satın alınabilir. Premium paket, yayınları kaydetmenize ve daha sonraki bir tarihte dinlemenize olanak tanır.

Enerji Uygulaması

Enerji Radyo ve Tv Grubu Enerji Uygulamasını tasarladı. Bugüne kadar 100.000’den fazla kişi uygulamayı indirdi. Uygulamayı indirdikten sonra artık Energy Group internet radyo istasyonlarını ve radyolarını dinleyebilirsiniz. Uygulama radyo yayınları ve sürekli müzik çalma listeleri içeriyor. Energy App’i iOS ve Android’de App Retailer veya Play Retailer üzerinden indirebilirsiniz.

iHeart Radyo

1 milyondan fazla kişi tarafından indirilen iHeart Radio, 70’ler, 1980’ler ve 1990’lardan farklı müzik çalma listelerinin yanı sıra radyo yayınlarından oluşuyor. Mobil uygulama tamamen ücretsiz. Ücretli versiyonunda ise tekrar çalma, kaydetme ve daha sonra dinleme gibi seçenekler bulunuyor.

Andro Türk Radyo

Bugüne kadar bir milyondan fazla kişinin indirerek dinlemeye başladığı Andro Türk Radyo’dan ulusal yayın yapan radyoları dinleyebileceksiniz. Kayıt fonksiyonu sayesinde yayınları kaydedebilir ve daha sonra internet üzerinden dinleyebilirsiniz.

MyTunner Radyo

Bu uygulama 120’den fazla ülkeden 30.000’den fazla radyo istasyonu sunmaktadır. MyTunner Radyo Uygulaması, yayınları istediğiniz zaman dinlemenizi sağlayan eksiksiz bir arşiv sunar.

Kolay Radyo

Easy Radio, Streema tarafından geliştirilen ve 10.000.000’dan fazla kez indirilen bir yazılım programıdır. Retro bir arayüze sahip olan sistem, dünya çapında elli binden fazla radyo istasyonunu yayınlamaktadır. Bu cihaz hem FM hem de AM yayını yapıyor. Favori kanallarınızı aramadan ayarlayabilirsiniz.

Karnaval Radyosu

Uygulama Carnival Radio tarafından üretilmektedir ve oldukça modaya uygun olabilir. Uygulama 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilmiştir ve radyo yayınlarının yanı sıra podcast’ler ve çalma listeleri içerir. Bu yazılım, ünlü isimler tarafından oluşturulan birçok yayın içerir.

Karnaval Radyo size en son haberleri takip etme şansı sunuyor. Yazılım, favori programınız başladığında cihazı otomatik olarak başlatacak bir alarma sahiptir. Daha sonra basılı tutarak odaklanabilirsiniz.

Accu Radyo

Accu Radio, sohbet programları yerine müziği tercih edenlerin tercih ettiği bir yazılım. 50’den fazla müzik türünü içeren accu charge’ı ücretsiz indirin. Accu Charge sevdiğiniz müziklere ulaşmanızı ve yeni müzikler bulmanızı sağlar.

Radyo Kulesi

Radyo Kulesi Plava Kula tarafından geliştirilmiştir ve en çok indirilen radyo paketlerinden biridir. Radio Tower, 1.000’den fazla ulusal yayın istasyonunu dinlemenize olanak tanır. Yazılımın uyku modu, yayını otomatik olarak durdurmanıza olanak tanır.

XiiaLive

XiiaLive, çevrimiçi radyo dinlemekten hoşlanan insanlar için harika bir programdır. Cihaz, dünya çapında elli binden fazla radyo kanalına erişmenizi sağlar. Sesi ayarlamak için kullanabileceğiniz bir ekolayzere sahiptir. Radyo frekanslarına ihtiyaç duyanlar için lütfen yazımızı okuyun.

Web olmadan radyo dinleyebilmek için telefonunuzda FM radyo fonksiyonu olmalıdır. Daha yeni model bir telefona sahipseniz bu ne yazık ki mümkün değildir. Daha eski bir telefon söz konusu olduğunda, zaten bir radyo kurmuş olabilirsiniz. O zaman cep telefonunuz kapalıyken bile radyo dinleyebilirsiniz.

Bu makale de ilginizi çekebilir “İnternet Altyapısı Olmayanlar için Altyapısız Ev İnterneti 2023“.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours