En Popüler 15 Canlı Yayın Uygulaması

PrepareProfitable; 2023’ün en popüler ve en iyi canlı yayın özellikleri ile bilgisayarınız veya cep telefonunuz ile online canlı yayın yapabilirsiniz. Kullanılan yazılıma bağlı olarak canlı yayınlar içerik ve konu açısından değişiklik gösterebiliyor.

Twitch canlı yayın için standart haline gelmiştir ve en iyi bilinen seçenektir. Ancak yaygın konularla ilgili yayınlar gibi başka seçenekler de var. Twitch dışında birçok canlı yayın hizmeti daha var. İşte sizin için keşfettiğimiz birkaçı.

Twitch Reside Streaming Uygulaması – En İyisi!

En iyi ve mevcut oyuncuları tanımlayarak, Twitch.television ‘da canlı yayın yapıyorlar Oynayabileceğiniz başka birçok video oyunu var. Twitch Geniş oyuncu yelpazesinin kanıtladığı gibi, Twitch 2011 yılında kuruldu. Spor yayıncılığına dayanmaktadır. Twitch, yayın yapan sanatçılarına finansal yardım sağlar. Alternatif yardımı ile birçok yayıncının favorisidir.

Twitch’in yayın yapmak için belirli gereksinimleri vardır. Canlı yayından para kazanmanızı mümkün kılmak için bu gereksinimleri de karşılamanız gerekir. Belirli bir zaman diliminden sonra, yayınınızın ne kadar izlendiğine, ne kadar uzun olduğuna ve hangi etkileşimlerin alındığına bağlı olarak genellikle para kazanabilirsiniz.

 • Sistem ayrıca izleyicilerinizin size bağış yapabilmesi için bir bağış seçeneği de sunar.
 • Genellikle spor yayıncılarının kullandığı ek bir yayın kanalı vardır. “Sadece Sohbet” sınıfı.
 • Twitch’in kuralları katı olabilir. Yayın akışı +18 olan veya +18 olduğu izlenimi veren yayınları durduracaklardır.
 • Bu seviye, bazı çok yüksek kaliteli yayınları yakalamanızı sağlar.
 • Gerekli ayarlamaları yaparak, OBS programını kullanarak kolayca yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

Discord Reside Akış Yazılımı

Discord Canlı Yayın Uygulaması Son zamanlarda oyuncular arasında popülerlik kazanmıştır. Ancak Twitch’ten çok daha spesifik bir prensipte çalışır. Discord‘da kişisel kanallar ve sunucular oluşturabilirsiniz. Sağladığınız canlı yayın, muhtemelen sağlandığı sunucuya veya kanala özel olacaktır.

Özel etkinlikler için en popüler müzik seçimi discord’dur. Bilgisayarınızın ekranını çevrenizdeki insanlarla paylaşarak ekranlar, sınıflar ve görevler gibi başka amaçlar için kullanmak mümkündür. Sunucunuzdaki bireyler.

Ücretsiz discord nitro hesaplarının büyüleyici efektlerinin tadını çıkarın.

Bigo Reside (bigo.television)

Singapur merkezli bir kuruluş olan Bigo Expertise, 2014 yılında Bigo Reside’ı kurdu. Twitch gibi, grubun dayattığı belirli ifadeler ve koşullar vardır. Yayın yapmak kârlı olabilir. Tercih edilen spor yayıncılığından sonra yaygın yayıncı sınıfı arasında popüler olan bir ortam olan yayıncılar mevcuttur.

 • Bir süredir +18 şiddet yayınları ile de ün kazanmaktadır.
 • Cinsel içerikli +18 yayınları ile tanınmaya devam ediyor
 • Yayıncılar izleyicilerinden çok sayıda bağış almaktadır. Bu nedenle çoğunlukla kadındırlar.

WatchESPN

WatchESPN spor içeriği yayınlar. Spor aktivitelerinden hoşlanıyorsanız bunu seveceksiniz. Öncelikle BasketbolTenis, basketbol ve diğer sporları yayınlar. Beyzbol hakkı. Neredeyse tamamen farklı bir sistem.

Tıpkı uydu televizyonu gibi kablo bağlantısı vardır. TV kanalları için kullandığımız PC antenleri ülkemizde birçok farklı birim üzerinden ülkeye giriş yapabilmektedir. Gerçekte cihaz bir televizyon kanalı gibi canlı yayın yapan ve kullanıcıların geçmiş olayları izlemesini sağlayan bir cihazdır.

Twitter Periscope

Twitter Periscope, Twitter’da canlı yayın yapmak için ihtiyaç duyacağınız tek uygulamadır. Yayınınızın önizlemesini görüntüleyebilir ve hazır olduğunuz anda yayına başlayabilirsiniz. Varsayılan olarak, bu yayınlar hem özel hem de herkese açık olabilir. Herkese açık olmayan ve yalnızca paylaştığınız kişiler için bir canlı yayın yapmayı seçebilirsiniz.

Yayınınızı tweetlediğinizde akışta da görüntüleyebilirsiniz. Bu hücre yayını rastgele ve herhangi bir zamanda kullanılabilir. Belli bir amacı yoktur. İstediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde gerçek zamanlı yayın yapabilirsiniz.

Instagram Reside

Instagram yayını twitter’a benzer. Mobil bir sistem kullanabilirsiniz ancak bildiğiniz gibi bu işe yaramayacaktır. Instagram endüstriyel amaçlı kullanılmaya başlanmıştır ve farklı işletme profilleri bulunmaktadır. Canlı yayınlar kaydedilemediği için yayınlarınıza farklı özellikler ve değerler katabilirsiniz.

 • Endüstriyel bir işletme için bir profiliniz var, özellikle de ürünleriniz canlı yayın yoluyla tanıtılabiliyorsa.
 • Canlı yayınlar haber bültenleri, sohbet ve hatta bireysel sohbetler için kullanılabilir.
 • Bir canlı yayına başladığınızda tüm kitlenizin muhtemelen bilgilendirileceğini unutmayın.

Yayınınızı belirli kişilerden gizlemeyi seçebilirsiniz. Anlık takipçiler yayının bir parçasıdır ve sizi rahatsız edebilir.

Fb Reside

Fb Reside, masaüstü veya cep telefonunuzun Fb uygulaması aracılığıyla da açılabilir. Son zamanlarda , Fb’de ikamet eden Akışlarda artan sayıda oyuncu var gibi görünüyor. Yayınladığınız canlı yayınları dilerseniz sadece Facebook ortaklarınızla veya hatta küresel olarak paylaşabilirsiniz. Fb webcasting için belirli gereksinimleri de karşılamanız gerekir.

Buna ek olarak, Fb yayıncılığı sürekli gelişiyor. Yayıncılar artık bağışları ve izleyici geri bildirimlerini kullanarak Fb’den para kazanabilirler. Yayıncılar için bir dizi aralık da mevcut. Facebook, kapsama alanlarını geliştiren yayıncılara ekstra yardım sunuyor.

DLive

DLive, Twitch ile birlikte en popüler yayın uygulamalarından biridir. Bu kadar çok seçenekle, birçok video oyununun ve hatta sporun canlı yayınlarını bulabilirsiniz. Yayınlar açarak Dlive’dan para kazanabilirsiniz.

Aboneler ve bağışçılar da size bağışta bulunarak yardımcı olabilirler. Ayrıca, sistem DLiveViewer’ların yayıncılara limon, elmas ve dondurma gibi ücretsiz öğeler gönderebilmesini sağlar. Gönderdiğiniz öğeler izleyiciden ücretlendirilmemelidir, ancak belirli koşullar yerine getirilirse yayıncılar para kazanabilir.

Youtube Canlı Yayın

Youtube genellikle youtuberlar ve birçok içerik oluşturucu ile ilişkilendirilir. Aynı zamanda genç veya yaşlı merak için harika bir ortamdır. Açıklandığı gibi, youtube’daki abone ve izleyici sayısına bağlı olarak belirli durumlarda popüler bir kazanç tekniğidir. Aslında, herkesin çabaladığı şey budur.

 • Youtube üzerinden canlı yayın yapmak, izlenme ve abone sayınıza bağlı olarak size para kazandırabilir.
 • Youtube, içerik oluşturuculara ve yayıncılara kişisel eğitim sunar.
 • Youtube İçerik Oluşturucu Akademisi, şehrinizin bir haritasını oluşturmanıza ve ortak verilere erişmenize olanak tanır.

Canlı Yayın

Livestream benzersiz bir canlı yayın deneyimi sunuyor. Aşağıdakiler, kendi etkinliğinizi artırmanın en iyi yollarından bazılarıdır. Ücretdahil değildir. Yayınlar çoğunlukla canlı etkinlikleri kapsar. Canlı Hayat, müzik, seyahat ve spor aktiviteleri gibi alternatif alanlarla ilgili birçok akış var Canlı izleyebilirsiniz Cep telefonunuzda kullanabilirsiniz.

 • Ayrıca kullandığınız farklı sosyal medya hizmetlerine de yönlendirme yapabilirsiniz.
 • Uygulamanın en iyi özelliği, diğer canlı yayın özelliklerinin aksine reklam olmamasıdır.
 • Üyelikler, üyelik ücretine ek olarak ücretlendirilebilir.

Streamroot

Canlı yayın için birçok işlevden biri olan Streamroot, biraz daha yetenekli bir hedefe ve ayara sahiptir. Streamroot, kişisel sunucunuzu kullanarak canlı radyo veya video akışı yapmanızı sağlar. Streamroot, akışı bant genişliklerine ve ölçeklendirmeye göre filtrelemenize olanak tanır.

Örnek olarak: 10 izleyicilik bir yayın için sunucuyu zorlamadan daha az bant genişliği kullanmak mümkündür. İzleyici sayısı arttıkça bant genişliğini ayarlamak ve ayarları değiştirmek mümkün hale gelir. Streamroot medya, organizasyonlar ve birkaç şirket tarafından kullanılır {ve gerektiğinde profesyonel} yardım mevcuttur. Streamroot, canlı yayınlarınızla daha bilinçli bir gelecek planlamanıza yardımcı olabilir.

Kickflip

Kickflip’in önemli bir özelliği var: açık kaynak kodlu olması. Size sağlanan android veya ios için yazılım geliştirme kiti yardımıyla genellikle kendi sisteminizi oluşturabilirsiniz. Bu nedenle istediğiniz şekilde yayın yapmanız mümkün. Yüksek verimli yazılım, HD yayınlar için gerekli tüm kodların alıcılara anında gönderilmesini sağlar. İzleyicinin ekranı görüntülenecektir.

Netflix Cloud akışının çalışma şeklinin yanı sıra. Yüksek kaliteli API’ler, bir servis sağlayıcı olmadan yayın yapmanıza olanak tanır ve ihtiyacınız olan her şeyi anında sağlar.

Bambuser

2007 yılında İsveç, hücre içi video akışını başlatan ilk ülke olmuştur. Bunlar bilgi sağlayan medya kanalları olarak kabul edilmektedir. Halkın yayınlarla anında etkileşime girmesi ve katılımı sayesinde önemi artmıştır. Birçok siyasi olayda önemli bir oyuncu haline gelmiştir.

Bambuser Gezi, Mısır, Bahreyn, Suriye ve Türkiye‘deki Gezi Parkı Protestoları sırasında popüler bir terimdi. Siyasi olaylar sırasında yerelmedya engellendi ve gösteri ve protesto görüntüleri halka gösterildi. Bambuser, bu protestolarda polis şiddetinin bir sonucu olarak uluslararası mekanlar tarafından yasaklanmıştı. Türkiye’de bir Türk mahkemesi tarafından herhangi bir yasal karar olmaksızın yasadışı bir şekilde yasaklandı.

YouNow

YouNow, blogTV’nin yeni adıdır. YouNow’un Twitch, Dlive ve Fb akışına benzer canlı yayın programı, yayıncıların bağışları kabul ederek kazanmalarını sağlar. Son zamanlarda popülaritesindeki düşüşe rağmen hala küçük bir izleyici kitlesine sahip.

Bilimden spora ve sohbete kadar birçok farklı yayın türü bulunmaktadır. +18 kategorisi sadece cinsel içerikli değil, uygunsuz madde kullanımı içeren yayınları da kapsayabiliyor. Bunun bir görüş meselesi olduğunu söyleyebilirsiniz.

Dacast

Dacast içeriğinizi bulut üzerinden yayınlar. Yeni başlayanlar için ücretsiz paketler mevcut, ancak üyelik tabanlı bir sistem de var. Media Reader Alternatif Ödülleri 2015’te finalist oldu. Bu ödül en iyi çevrimiçi yayınları ödüllendiriyor.

 • Dacast, herhangi bir kısıtlama olmaksızın birden fazla alternatif sınıfta içerik yayınlamanıza ve izlemenize olanak tanır.
 • Bu genellikle yayıncılık sınıflarına kıyasla en sevilen akademik sınıftır.
 • Bazı yayınları kongrelerden ya da dizi konferans benzeri yayınlardan incelemek mümkün.
 • Dacast’ın reklamsız ve sezgisel bir internet arayüzü ile kullanımı da kolaydır.
 • Ücretsiz model, sistemi kontrol etmenize ve kontrol yayınlarınızdan sonra sık sık yayın yapmanıza olanak tanır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours