En İyi Netflix Lezbiyen Dizileri ve LGBT Filmleri Nisan 2023

Netflix’in lezbiyen dizi ve filmleri tavsiye edilir! 2023 yılında yaygın olarak seçilecek olan derecelendirmeden önce hızlı bir tahmindir, esas olarak IMDb‘ye dayanmaktadır. Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: Google Sıralamaları bir lezbiyen, kadınlara karşı cinsel veya duygusal bir çekimi olan bir kadın olarak tanımlanabilir.

LGBTIQ+ topluluğu, kendini LGBT olarak tanımlayan bir grup insandır. Bu kısaltmanın açılımı (Lezbiyen Homoseksüel Biseksüel Transgender İnterseksüel Queer) şeklindedir. Her harfin kendi kişisel tanımını temsil eden kişisel bir bayrağı vardır.

En iyi Netflix dizi ve film önerileri AB’de yaşayan hayranlarımızdan biri tarafından yazılmış bir öneri yazısı.

Lezbiyenler için Netflix, internette mevcut olan çeşitli yapımlara sahiptir. Bunu, internetteki LGBT topluluğunun ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara izleyecekleri iyi filmler ve diziler sağlamak için yapıyorlar. Bu makale size Netflix’ten hangi lezbiyen temalı film ve dizilerin basılabileceğini gösterecektir. Ayrıca yazdırılamayacak olanları da gösterir.

Duygular

The Feels, Jenée LaMarque tarafından yazılan ve yönetilen 2017 yapımı bir Netflix filmidir. Andi Lu’nun düğününü kutlamak için gemi yolculuğuna çıkan bir grubu takip eden bir doğaçlama komedi. Lu, herkese alkol almanın bir sonucu olarak hiç ereksiyon yaşamadığını söyler.

Planladığınız gibi değil. Bekârlığa vedayı kutlamak için yapılan bir hafta sonu kaçamağı ters gider. Bu durum herkesin inanç, aşk ve ilk cinsel deneyimleri gibi konular üzerinde düşünmesine ve kafa yormasına neden olur. Filmin konusu bu fikir üzerine kuruludur.

IMDb Google Ücreti Seviyor
5,1 %73

Ördek Tereyağı

Netflix yapımı filmin yönetmenliğini Miguel Arteta, yapımcılığını ise Mel Eslyn üstleniyor. Film, arkadaşlıklarında, cinsel ilişkilerinde ve duygusal ilişkilerinde ikiyüzlülükten bıkmış iki kadın hakkında.

Zevk, heyecan ve yakınlık gibi kavramları sorgulamak ve yeniden düşünmek önemlidir. Her saat keyif alabilecekleri yakınlık ve cinsel deneyimler yaratacak her türlü olası çözümü araştırmalıdırlar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
5,3 %64

If You Only Knew Half of It

Alice Wu’nun yönettiği LGBTİ+ filmi The Half Of It, arkadaşının hoşlandığı kadını etkilemeye ve kazanmaya çalışan ancak onun da bu kişiden hoşlandığının farkında olan bir genç kızın hikâyesini anlatıyor. Netflix’in en popüler dizileri.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,5 %97

Elisa Y Marcela

Netflix’in lezbiyen filmi, Isabel Coixet’in (Netflix orijinali İspanya’da İlk Aynı Cinsiyetten Evlilik’in yönetmeni) yönetmenliğinde, Elisa ve Marcela’nın ilk aynı cinsiyetten evliliği gerçekleştirirken yaşadıkları olayları konu alıyor. Marcela Gracia Ibeas, Elisa Lopez Loriga ile derslerinin ilk gününde tanışır. Kısa süre sonra ikili birbirlerine değer vermeye başlar. Aralarında bir bağ oluşur. Bu bağ zamanla büyür ve bir arkadaşlıktan daha fazlası haline gelir.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,5 %94

Gerçekten İyi Hisset

Netflix’in lezbiyen dizisi Really Feel Good’un sinopsisi yayınlandı: Yeni bir hayata ve yeni hedeflere yelken açan bir kadın olan Mae, yetişkin hayatının ikinci baharında George ile tanışır. Her ikisi de heteroseksüel olan Mae ve George tanışır tanışmaz birbirlerine aşık olurlar. Mae ve George’un harika bir ilişkileri vardır. Ancak geçmişte yaptıkları hatalar peşlerini bırakmaz ve her gün bu hatalarla yüzleşmek zorunda kalırlar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,5 %91

Tepedeki Hayalet Ev

Lezbiyenlerin yer aldığı bazı sahneler de dahil olmak üzere fotoğrafçılık konusunda Netflix orijinali. Bu dizi Korku – Drama altında sınıflandırılabilir. Kesinlikle bir uyarlamadır. Dizi geleneksel bir drama olarak görülmemelidir. “perili ev” hikayesi. Yedi aile üyesi ve yaz başında taşındıkları evde meydana gelen gizemli olaylar hakkında. Bu dizi içeriği, sahneleri ve entrikaları açısından bir başyapıt. Bu dizinin üstün bölümleri korku ve ruhlar dünyası modelinden hoşlananlar için mükemmeldir.

IMDb Google Ücreti Seviyor
8,6 %95

The Haunting BLY Malikânesi

BLY Manor Netflix genellikle The Haunting House on the Hill’in devamı olarak anılıyor. Ruhlar dünyası üzerine kurulu bir korku dizisi ve lezbiyen sahneler içeriyor. Dizi yayınlandığı günden bu yana ABD’de ilk 10’a girmeyi başardı. 1980’lerde bir İngiliz malikanesinde geçen hikayelere dayanıyor.

Yeğenlerinin ölümünden sonra amcaları bir dadı arar. Bu 6 aylık dadı Londra’da bir ilan görünce iş başvurusunda bulunur. Malikanede işe alınır ama hikayenin asıl kısmı bahçıvanla yaşadıkları endişe ve ilişki üzerinedir.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,4 %88

Orange is the New Black

Netflix son yıllarda lezbiyen temalı dizilerle çalkalanıyor. Uyuşturucu işiyle uğraşan genç bir kadın, ticaret yaparken polisten kaçmasına yardımcı olmak isteyen başka bir kızla birlikte tutuklanır ve hapse gönderilir. İki kız birlikte hapse giriyor ve yaşadıkları deneyimler ilişkiye özel bir tat katıyor. Bu Netflix lezbiyen dizisi, herkesin sevdiği çeşitli farklı varyasyonlara sahipti.

IMDb Google Ücreti Seviyor
8,3 %95

Mavi en sıcak renktir

Netflix’in Altın Palmiye ödüllü lezbiyen filmi, gösterime girdiği günden bu yana ününü koruyor. Adele adında Fransız bir genç, bir barda Emma adında genç bir kadına aşık olur ve nişanlanır. Mavi En Sıcak Renktir onların ilişkisini anlatıyor. Film, bir çizgi roman e-kitabından uyarlanmış ve izleyicisini memnun etmeyi başarmıştır.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,7 %85

Ama ben bir amigo kızım

Film lisede okuyan bir kadının hikâyesini anlatıyor. Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu kadın lisede amigo kızdır. Takımdaki kadınlara olan merakı ve bunu fark eden ailesi tarafından bir terapiste yönlendiriliyor. Cinsellik ve komedi içeren bu Netflix filmi sizi hem güldürecek hem de düşündürücü dakikalar geçirmenizi sağlayacak.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,7 %91

Carol

Carol, bugüne kadar yapılmış en iyi lezbiyen filmlerinden biri olarak kabul edilir. Orta yaşlarda bir kız olan Carol, Amerika’da mutlu ve imrenilen bir hayat yaşıyordu. Evliydi ama bu sefil bir evlilikti. Boşanmak ve kızının velayetini almak için çok çalıştı. Kadın bir bankacı olan genç bir kadınla tanıştı ve bu birçok yeni şeyin başlangıcı oldu. İki kadın birlikte bir yolculuğa çıktılar ve yol boyunca yaşadıkları maceralar, aşkın yanı sıra filme harika bir hayat verdi.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,2 %88

Durum

Sundance Film Yarışması’nda İzleyici Ödülü kazanan bu lezbiyen film, 16 yaşında hayatlarının baharında olan iki genç kadına odaklanıyor. Bu kadınlardan birinin ablasının ilişkiyi öğrendiğinde verdiği tepki çok sürükleyici.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,9 %78

İtaatsizlik

Disobedience, Netflix’te izleyebileceğiniz bir lezbiyen filmi. Ronit, New York’ta garip bir hayat yaşamıştır ve babasının ölümünden sonra kendini yalnız hissettiği için Londra’ya geri dönmeye karar verir. Disobedience’ın konusu – Disobedience lezbiyen filmini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz: New York’ta tuhaf bir hayat yaşayan Ronit, babasının ölümünden sonra hissettiği yalnızlık nedeniyle Londra’ya dönmeye karar verir.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,6 %85

Şeker Telaşı

Sugar Rush Netflix’in 24 bölümlük İki sezondan oluşan lezbiyen temalı bir dizisi. Kim, İngiltere’den Brighton’a seyahat eden genç bir kadındır. Brighton gey mahallesinin başkenti olarak anılmaktadır. Burada Kim’e aşık olan 15 yaşındaki Sugar ile yakın bir arkadaşlık kurar. İlk aşklarını bir fakülte etkinliğinde, etki altındayken yaşarlar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,9 %90

Rol Yapmak

Hikaye iki lezbiyen genç kadın arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Bu filmdeki kadınlar okulda çok popülerdir ve sürekli birbirleriyle rekabet halindedirler. Okuldaki en popüler kız olma arayışları sırasında, bir parti hikâyenin tüm seyrini değiştirir. Sözde partnerlerine durumun böyle olmadığını açıkladıklarında, biri kıskançlık ve aşk dalgası hisseder.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %90

Dudak Servisi – Ruj Lezbiyenleri

Hikaye İskoçya’da yaşayan bir grup lezbiyen hakkındadır. Kendilerine Lipstick Lesbians adını veren bu kadın grubu 2 sezon boyunca 12 bölüm boyunca seyahat etti. Bir fotoğrafçı ve çocukluk aşkı, şehirde lezbiyen bir mahalleye dönüşür.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %90

L-ifadesi

Lezbiyen kadınların yaşamlarını ve deneyimlerini anlatan tüm eserler arasında en dikkate değer olanıdır. Çok fazla nüfuza sahip, otoriter, lezbiyen bir iş kadınının macerasını takip ediyor 6 lezbiyen daha var Kadın Hakları Onun gibi. Dizi, dadı arayan bir çiftin bir lezbiyen tarafından baskı görmesiyle harekete geçiyor. Lezbiyen olduğu için bir lezbiyeni diğerine tercih etmiyor. Toplam 70 bölüm ve 5 sezon olan bu dizinin her bölümünün başlığının bir harfle başlaması da dikkat çekici.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %92

Evsiz Kadın

İnsanlardan cinsel güç emerek hayatta kalan antropomorfik bir yaratık olan Bo, ailesiyle birlikte diğer insanlarla aynı şekilde büyümüştür. Seks yaptığında ve erkek arkadaşı öldüğünde bir şeylerin yanlış gittiğini fark etti. İlk ilişkisi, onun Fae adı verilen efsanevi bir yaratığın soyundan gelmesinin sebebiydi. Sonra her şey yerli yerine oturmaya başladı.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,7 %90

The Velvet Knockdown

Esas olarak Sarah Waters’ın aynı adlı kitabından esinlenmiştir. Tipping the Velvet, Rachel Stirling, Keeley Hayes ve diğer yıldızların rol aldığı bir lezbiyen dramasıdır. Sadece üç bölümden oluşuyor ancak izleyiciler üzerinde kalıcı bir etki bırakıyor. Dizinin ana karakteri Nan Astley, İngiltere’de aşırı tepkilere rağmen hayatta kalmaya çalışan bir lezbiyeni canlandırıyor. Olumsuz tepkilere dayanamayan tiyatro oyuncusu, sevdiği kadını da yanına alarak şehrini terk ediyor. Sonrasında gelişen olaylar bekledikleri gibi olmaz.

IMDb Google Beğeni Ücreti
8,9 %89

The Fosters – Şu anda

The Fosters Dizi dört sezon ve 99 bölüm sürdü. 7 ödül kazandı ve 20 yarışmada aday gösterildi. Bu dizi lezbiyen bir ailenin ve onların organik çocuklarının hayatını konu alıyor. Birçok {çiftten} biri polis memuru, diğeri ise bir eğitimcidir. Bu çiftlerin çocukları ve meslekleri ile ilgili deneyimleri oldukça büyüleyici.

IMDb Google Beğeni Ücreti
8,0 %94

Hiçbir Yerin Güneyi

South of Nowhere Amerikalı bir lezbiyen ve gençlik dramasıdır. Dizi, Ohio’dan Los Angeles’a taşınan bir ailenin hayatını takip ediyor. Aile bile çocuklarının okuduğu üniversitede olanları garip bulmaktadır. Üçüncü kızları Spencer, monoton ve sıkıntılı geçen hayatını canlandırmaya çalışmaktadır. Üniversiteye devam eden birçok kadından birine aşık olur. Kadın pek çok erkekle birlikte olmuştur. Ona söyleyecek kelimeleri yoktur, bu yüzden uygun bir an bulmaya çalışır.

IMDb Google Beğeni Ücreti
8,1 %91

Tavsiye ve strateji için farklı makalelerimiz, farklı türlerdeki en iyi Netflix dizilerini keşfetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca dizipal ve selçukspor ile ilgili yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours