Nisan 2023 için En İyi Netflix Gerilim ve Korku Filmleri

Netflix’in en iyi korku ve gerilim filmleri 2023’te standart olacak. Öneriler, çözümler, ruhlar dünyası ve paranormal olaylar için Netflix filmlerine yer verilecek. Netflix’teki +16 ve +18 en iyi korku-gerilim filmlerinin yanı sıra akşamları keyifle izleyebileceğiniz güncel içerikleri ele alacağız.

Netflix, en popüler filmleri ve müşterilerin izlediklerini içeren aşağıdaki koku-gerilim filmlerinin tümünü sunar. Filmin konusunu bulmak için Netflix’te filmin ID’sini aratabilirsiniz. Ayrıca bu listede yer almayan ve beğendiğiniz filmleri yorumlar bölümünde diğer okuyucularımızla ve bizimle paylaşabilirsiniz. İşte 2023’ün en iyi Netflix korku ve gerilim filmleri:

 • Dikkatinizi Verin
 • Lanetli Üzüm Bağları
 • Mirage
 • Yok Oluş
 • Annabelle
 • Havari
 • Arınma Gecesi
 • Tavuk Tarlası
 • Nefes alma
 • Hush
 • Jane Doe’nun Otopsisi
 • The Shallows
 • Kargo
 • Faydasız Soyun Günü
 • Gerald’s Rekreasyon
 • Tau
 • Golem

Dikkat Etme

 • IMBD Sıralaması 6.1
 • Google Beğenileri: 88
 • Film Uzunluğu 1 saat 38 Dakika

angel Gómez Hernández, 2020 yazında orijinal adı Do not Pay attention olan İspanyol filmi Do not Pay attention’ı yazdı ve yönetti. Filmin konusu tek bir ailenin yaşamı etrafında dönüyor. Olay örgüsü bir ailenin hayatı etrafında dönüyor.

Ailenin en küçük çocuğu olan Eric, evin tadilatı sırasında garip davranışlar sergiler. Eric bu olayların bir sonucu olarak ölür. Eric’in hayaleti, bedeni öbür dünyada olsa da hala eve musallat olmaktadır. Film, bu hayaletin varlığını kanıtlamak için yapılan bilimsel analizler çerçevesinde ilerliyor.

Lanetli Üzüm Bağları

 • Google Beğen Paylaş: 55
 • Süre 1 saat 33 dakika

Netflix yapımı korku filmi Lanetli Bağlar’ın konusu, rutin bir hayat yaşayan bir kızın İtalya’daki nişanlısının annesinin yanına gitmek istemesiyle değişen durumlar bağlamında doğuyor. Çocuğuyla birlikte çıktığı yolculukta, onu elinden almak isteyen lanetli bir çeteye karşı savaşmak zorunda kalır.

Mirage

Netflix’in 2018 yapımı filmi biraz bilim kurgu da içeren bir korku-gerilim. Film, evde bir amaç uğruna zamanda 25 yıl geriye giderek bir çocuğun hayatını kurtaran bir kahramanı konu alıyor. Bu örnek onun kızını kaybetmesine neden olur. Kahramanımızın kızını kurtarmak için çıktığı yolculuğu anlatıyor.

Filmde Profesör Mirage ana karakterdir. Bu karakter La Casa de Papel destekçileri tarafından en çok sevilen karakterdir. Film, birçok La Casa de Papel destekçisinin filmi olay örgüsünün ötesinde görmesine yol açmıştır. Önemli olan tek şey olay örgüsü değildir. IMDB puanı 7.4 ve Google sıralaması %92olan film şüphesiz izlemeniz gereken birçok filmden biri.

Yok Oluş

Annihilation, Natalie Portman’ın oynadığı bir başka 2018 Netflix korku filmi. Kendisi tanınmış bir oyuncu. Bu bilim kurgu korku filminin hikayesi, Natalie Portman’ın gizemli bir bölgede kaybolan bir biyolog olan kocasını aramasını anlatıyor. Filmin IMDB puanı 6.8Googlesıralaması %77 Bu filme göz atın.

Annabelle

IMDB puanı 5,4 olan Google sıralamaları, bir web sitesinin kalitesi ve alaka düzeyinin iyi bir göstergesidir. 77 Netflix’in Annebelle’i, bir kocanın koleksiyoncu olan karısına ne kadar tehlikeli olacağının farkında olmadan eski bir oyuncak bebek vermesini anlatıyor. Bu film korku dolu, tıpkı Korku Seansı gibi Sadece birkaç not aşağıda.

Havari

2018 yapımı Netflix filmi Apostle, gizemli gruplar, tarikatlar ve ritüellerle ilgili filmlerden hoşlananlar için tatmin edici bir film. İlgi çekici bir konusu olan korku filmi mutlaka izlenmeli. Google IMDB’de 6,3 ve %72 puan aldı. Küçük kız kardeşini gizli bir tarikattan kurtarmaya çalışan bir ağabeyin hayatını izliyor.

Arınma Gecesi – Arınma Gecesi

Birçok filme konu olan Arınma Gecesi, Amerika’nın her yıl 12 saatliğine tüm suçluları serbest bırakarak suçu azaltma kararını anlatıyor. Her yıl 12 saat boyunca adam öldürme veya hırsızlık gibi suçlar, tecavüzler, işkenceler, izinsiz girişler ve daha fazlası serbest bırakılıyor. Sokaklar isteyen herkese açık. Netflix’te bu katilleri, paralı askerleri ortadan kaldırmaya çalışan bir grup insanı anlatan bir film var.

Tavuk Tarlası

Josh Malerman’ın 2014 tarihli romanından uyarlanan film, çocuklarıyla birlikte doğaüstü yaratıklardan kaçmaya çalışan bir kadının hikâyesini anlatıyor. Film, kaçış sırasında gözlerini dört açmaları gereken izleyicilere gerilim ve endişe hissettiriyor.

İçinize Çekmeyin – Nefesinizi Koruyun

Don’t Breathe, bir eve giren ve ev sahibinin çok tehlikeli bir kişiliğe sahip kör bir adam olduğunu keşfeden bir grubun hikayesini anlatıyor. Filmin konusu çok iyi işlenmiş ve izleyicileri gergin hissettiriyor.

Hush

Film 6.6 ile ortalamanın üzerinde bir puana sahip. Filmde, evinde çalışan sağır bir yazar bir mesaj açar ve evinin dışında birinin onu filme aldığını ve izlediğini keşfeder. Dışarı çıktığında birinin evine girmeye çalıştığını fark ediyor. Ardından, fazla kazancım sorun yaratmaya devam ediyor.

Jane Doe Ölümden Sonra

Küçük bir köyde, ikisi de aynı adli tıp ekibinin üyesi olan bir baba ve oğul birlikte yaşamaktadır. Sonunda bir cesetle karşılaşırlar ve otopsiye başlarlar. Ceset gizemli ve korkunç yaralarla kaplıdır. Film, bir gizemi çözmeye çalışan bir baba-oğul ekibinin hikayesini anlatıyor. IMDB puanı 6.8’dir.

The Shallows

2016 yapımı film, bir köpekbalığı saldırısı ve takip hikayesini anlatan bir korku Netflix filmidir. Kıyıya yakın büyük bir kayanın üzerinde mahsur kalan bir adamın hikayesini anlatıyor. Blake Vigorous bu filmin yıldızıdır. Hepimiz onu birçok filmden tanıyoruz.

Kargo

Karakterimizi Mart’in Freeman canlandırıyor. Sherlock koleksiyonunun en önde gelen oyuncularından biridir. Karakterimiz bir korona virüs salgınından sonra kızını emanet edebileceği birini aramaktadır. Bu arayış stresin giderek arttığı Avustralya vahşi doğasında devam ediyor. Film 6.3 IMDB puanı almıştır. Bu ortalamanın biraz üzerinde.

Yararsız Soyun Günü

Dünyamızı yok etmeye çalışan yarı insan, yarı zombi bir yaratık ve onu durdurmak için komşu mahallenin kıyasıya rekabetini konu alan filmin IMDB puanı 3,4. Filmin bazı izleyicileri filmle ilgili beğenilerini dile getirdiler.

Gerald’s Rekreasyon

Temel olarak StephenKing in romanından uyarlanan romanın konusu, eğlenmek için göl kenarındaki bir eve hafta sonu kaçamağı yapmaya giden iki çiftin etrafında dönüyor. Gerald, Jessie’yi kelepçeler ve Gerald kazayla ölür. Kelepçelenen Jessie, kocası Gerald’ın öldüğünü anladığında evde başka birinin olduğunu fark eder.

Tau

2018 yapımı bir başka film, bir bilim insanı tarafından denek olarak kullanılmak üzere kaçırılan genç bir kızın yüksek teknolojili bir hapishaneden kaçışını konu alıyor.

Golem

Tarihteki en korkunç rüya olan veba tüm şehre yayılır. Bunun üzerine kısır bir kadın, düşmanlarına karşı kullanmak üzere çamurdan bir çocuk yaratır.

Netflix’te şu anda 15 gerilim ve korku filmi izleyebilirsiniz. Netflix’in En Sıcak Koleksiyonu yazımızda farklı türlere uygun filmlerden oluşan bir koleksiyon bulabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours