En İyi Gençlik ve Lise Filmleri 2023 Netflix ve Diğerleri

Sinemaseverler, her aralıkta tamamen farklı uluslar tarafından başarıyla çekilen gençlik ve lise filmlerine ilgi gösteriyor. Gençlerin yanı sıra her yaş grubundan insan tarafından benimsenen gençlik filmleri, okullar ve üniversiteler gibi yerlerde insanlar tarafından deneyimlenen tamamen farklı durumlar hakkında bilgi verir.

Yaratıcı ve sürükleyici gençlik filmleri izlemek isteyen bireyler için sayısız seçenek var. Netflix için seçilen ve tercih edilen lise ve gençlik filmleri, yüksek IMDB puanlarıyla öne çıkıyor.

Problem X

Problem X filmini ilk sıraya koymamızın nedeni, hayranlıkla izleyebileceğiniz gençlik ve olaylardan üretilen bir film olmasıdır. 90 Google puanı ve 6.6 IMDb puanı ile önerebileceğimiz 2023 komedi, drama ve eğlence modası filmidir. IMDb puanının sizi aptal yerine koymasına izin vermeyin, bu olağanüstü derecede gerçekten yararlı gençlik sineması filmlerinden biridir.

On Yedinin Sınırında

Gençlerin hayatları her zaman çalkantılı ve kayda değer olmuştur. Nadine Franklin adlı bir ergenin hikâyesini anlatan The Edge Of Seventeen, Netflix platformundaki gençlik filmleri arasında yer alıyor. Lise hayatına devam eden Nadine, en yakın arkadaşının erkek kardeşiyle ilişki yaşadığını öğrendiğinde kırılır. Gençlik öfkesini yok etmesi gereken karakterin psikolojik savaşı anlatılıyor. IMDB puanı yedi.3 olan filmde tanınmış oyuncular rol alıyor.

Sevdiğim tüm erkeklere

Çoğunlukla aynı adlı romandan uyarlanan To All The Boys I’ve Cherished Sooner than 2018’de gösterime girdi. Netflix’in gençlik tarzındaki pek çok yapımından biri olan To All The Boys I’ve Cherished Earlier, IMDB’de 7,2 puan aldı. Güzel yaratıcılığıyla dikkat çeken Lara, hoşlandığı erkeklerle gizlice görüşmek için mektup yazmayı tercih ediyor. Yazdığı mektupları göndermeyen ve gizli bir yerde saklayan Lara, bir gün mektupların hepsinin sahibine ulaştığını fark eder.

Kolay A

Sinemaseverlerin yakından tanıdığı isimlerden Emma Stone ve Amanda Bynes‘in başrollerini paylaştığı Easy A, 2010 yılında yayın hayatına başladı. Netflix platformundaki pek çok gençlik yapımından biri olan Easy A, birkaç kadının psikolojik sorunlarını konu alıyor. Genç ve cazibeli bir kadın olan Olivia, insanların kendisi hakkında konuştuğunu öğrenir.

Düzenle

Gençlik tarzının yanı sıra komedi ve romantizm gibi türleri de kapsayan Set It Up, Netflix platformundaki pek çok modern film arasında yer alıyor. 2018 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini Claire Scanlon üstleniyor. Zoey Deutch ve Glen Powell gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı film, kendilerini şirket hayatının derinliklerinde bulamayan gençlerin hikâyesini anlatıyor. Aşk ilişkilerini de içeren film, komedi severler için öne çıkıyor.

İbiza Aşk Sarhoşu

Aşk ve gençlik modası filmleri her zaman izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Gwen Elizabeth ve Michaela Watkins gibi genç ve mükemmel oyuncuların rol aldığı Ibiza Love Drunk, Netflix platformunda gösterime girdi. 2018 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini Lauryn Kahn üstleniyor. En yakın arkadaşlarıyla birlikte bir iş seyahatine çıkan Harper, tutkulu bir aşkı deneyimleyecektir. Harper’ın maceraları iş ve aşk arasında anlatılıyor.

Gerçeklik Aşırı

Netflix platformunun kendine özgü birçok filminden biri olan Realityhigh, lise yapımlarını sevenler için öne çıkıyor. Lisede analiz yapan Dani, dikkat çekmekten hoşlanmamaktadır. Eşi benzeri görülmemiş bir genç kız olan Dani, kendi seçtiği bir çocuğa aşık olur ve hayatı değişir. Şık sosyal medya içeriklerine de sahip olan film 2017 yılında gösterime girdi. Yönetmenliğini Fernando Lebrija’nın üstlendiği yapımın başrollerinde Nesta Cooper ve Keith Powers yer alıyor.

Son Yaz Sezonu Zamanı

Sevilen dizi ve film platformu Netflix, her Aralık ayında birbirinden değerli yapımları sizlerle buluşturmaya devam ediyor. 5.iMDB puanı 5 olan Kalan Yaz Sezonu, üniversite sınavına hazırlanan lise öğrencilerini konu alıyor. Üniversiteden önceki son yaz sezonu ziyaretinde bir araya gelen gençlerin yaşadıkları eğlenceli olaylar sıra dışı bir dille anlatılıyor. 2019 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini William Bindley üstleniyor.

İlk Tanıştığımızda

Türkçeye “İlk Tanıştığımız Akşam” olarak çevrilen Netflix filmi When We First Met, 6,4 IMDB puanına sahip. Daha önce görülmemiş bir randevuda tanıştığı kıza aşık olan genç bir adam, bu ihtiyacı uğruna sayısız maceraya atılmak zorunda kalır. Komedi ve romantizm türlerini de barındıran film, zaman yolculuğuna eşdeğer inanılmaz bölümler içeriyor. Aşk, yolculuk ve romantizm arıyorsanız 2018 yılında vizyona giren filmi tercih edebilirsiniz.

Sonbahardan Önce

Pek çok gençlik filminden biri olan Sooner than I Fall, dramatik konusuyla izleyicilerin dikkatini çekiyor. Yönetmenliğini Ry Russo-Youthful ‘un üstlendiği yapım, özel hikâyesiyle göz dolduruyor. Sevilen bir lise arkadaş grubunun üyesi olan Samanta, arkadaşlarıyla birlikte geçirdiği bir kazanın ardından olağanüstü bir zaman döngüsüne girer. Samanta kaza gününü tekrar tekrar yaşayacaktır. Toplantının birçok ana oyuncusu Zoey Deutch ve Cynthy Wu‘yu kucaklıyor.

Bebek Bakıcısı

Bebek bakıcılığı konusu geçtiğimiz yıllarda çok sayıda yapımda işlendi. Film sektörünün birçok değerli yapımından biri olan Bebek Bakıcısı 2017 yılında gösterime girdi. Komedi ve gençlik türlerinin hakim olduğu film, genç bir kadının yaşadığı gerilimli olayları anlatıyor. Korkunç olaylar yaşanacak olsa da bu durumlar komedi temasıyla ele alınıyor. Brian Duffield tarafından yönetilen filmde Judah Lewis ve Robbie Amell gibi oyuncular rol alıyor.

Alex Strangelove

Lise yıllarının sonunda Alex, sevgili kız arkadaşıyla birlikte neşeli bir hayat yaşamaktadır. Bu güzel hayatı, katıldığı bir kutlamada tanıştığı özel bir kişi nedeniyle değişir. Cinsel kimliğini sorgulamaya başlayacak olan Alex’in psikolojik yaşamı filmin konusunu oluşturuyor. Netflix LGBT temasını işleyen Alex Strangelove filmi, Netflix platformundaki pek çok özgün yapım arasında yer alıyor. Craig Johnson’ın yönettiği filmin başrollerinde Michael Abela ve Brendan Archer yer alıyor.

Küçük Şeytan

Netflix’in korku ve komedi filmi Küçük Şeytan, şüphesiz Netflix’in en sıra dışı filmlerinden biri. Her zaman hayalini kurduğu kadınla evlenmeyi başaran Gary, eşi ve üvey oğluyla birlikte neşeli bir hayat sürmektedir. Üvey oğluyla başa çıkmaya çalışan baba, oğlunun şeytan olmasından korkmaktadır. 2017 yılında gösterime giren ve gençlik dönemi yapımlarından biri olan Little Evil, IMDB’de 5,7 puan almıştır.

Herhangi bir kişi olun

Herkes dünya tarafından tanınan bir yıldıza dönüşmeyi arzular. Herkes Olmak, tanınmış bir karakterin yaşadığı stresleri anlatıyor. İnsanların gözünden düşmek istemeyen Jordan, bu hayattan kaçmak için bir metropole taşınmaya karar verir. Birçok komedi ve gençlik filminden biri olarak kabul edilen Netflix yapımı, Joshua Caldwell tarafından yönetildi.

İyi Montaj

Genç bir çocuk, olgunluğa adım atarken kimlik karmaşası yaşar. Verimliliği ve merak uyandıran konusuyla öne çıkan Good Date’in yönetmenliğini Chris Nelson üstlendi. Romantik komedi tarzındaki gençlik filminin başrollerinde Noah Centineo ve Odisseas Georgiadis yer alıyor. 2019’da gösterime giren Netflix filminin IMDB puanı 5,8 .

Sierra Burgess bir ezik

Günümüzün en yaygın Netflix gençlik yapımlarından biri olan Sierra Burgess Is a Loser 2018’de gösterime girdi. Yönetmenliğini Lan Samuels’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Shannon Purser ve Kristine Froseth gibi isimler yer alıyor. Sierra mükemmel ve zeki bir kadın olmasına rağmen, tamamen farklı arkadaşları tarafından bir ezik olarak görülüyor. Bir hata yapıp yakışıklı bir çocuğa mesaj attıktan sonra işler değişir. Güvenilir bir gençlik filmi olan Sierra Burgess Is a Loser’ın IMDB puanı 5.9‘dur.

Romantik değil mi?

Natalie, ülkedeki en değerli mimarlardan biri olmak için çalışmaktadır. Çalışmaya devam ederken bir hapishane hırsızı ile karşılaşır ve hayatı değişir. Natalie bilincini kaybeder ve gözlerini açtığında kişisel bir hayat yaşamaktadır. Romantik komedi tarzının da değerli bir örneği olacak olan Romantik Değil, 2019’da gösterime girdi.

Devam edin

Genellikle Gençlik Ateşi ya da All or Nothing olarak adlandırılan Netflix filmi Carry It On, 2000 yılında gösterime girdi. Yönetmenliğini Peyton Reed’in üstlendiği film, daha önce çekilmiş olsa da günümüzde de beğeni toplamaya devam ediyor. Kristen Dunst ve Eliza Dushku gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı film, bir lise grubu için tezahürat yapan kadınların deneyimlerini konu alıyor.

Öpüşme Çizmeleri

Klişe hikâyesine ve sahnelerine rağmen The Kissing Boot izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı ve IMDB’de 6,1 puan aldı. Vince Marcello’nun yönettiği ve Joey King ve Joel Courtney gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı film 2018 yılında gösterime girdi. Gençlik sınıfının istediği pek çok yapım arasında yer alan film Netflix platformunda gösterime girdi. Üniversitedeki bahar yarışmaları için özel bir kabin hazırlayan arkadaşlar, başarı elde etmeye çalışmalıdır.

30 Yıl Önce

“Keşke 30 Yaşında Olsaydım”, adından da anlaşılacağı üzere gençlik üzerine bir film. Lise hayatına devam eden gençler, yetişkin hayatı yaşamak istedikleri için 30’lu yaşların hayalini kurarlar. Bu isteği gerçek olan kadın, gençliğin değerini fark edecektir. 2004 yapımı filmin kadrosunda Jennifer Garner ve Ludy Greer gibi isimler yer alıyor.

Vahşi Gençlik

Ergenlik çağındaki Popy, hem üniversitede hem de evde ileri bir dönemden geçer. Annesi ve babasıyla sorunlar yaşayan {Younger}, olgun bir kadına dönüşmeyi başaramaz. Annesi ve babası tarafından yatılı okula gönderilen Popy, onların isteklerini yerine getirebilecek midir? Emma Roberts ve Aidan Quinn gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Nick Moore oturuyor.

Uzun Boylu Kız

Bir Netflix yapımı olan Tall Girl, samimi bir ortama sahip gençlik filmlerini sevenler için öne çıkıyor. Genç ve şık bir kadın, özgüveni için savaşmaya karar verir. Arkadaşlarına kıyasla çok uzun boyludur ve fiziğini beğenmese de bu gerçeği kabullenmeye ve düz bir şekilde ortaya çıkmaya karar verir. 5.2 IMDB puanına sahip olan film 2019‘da gösterime girdi. Başrol karakterini canlandıran Ava Michelle, değerli etkinliğiyle birlikte dikkatleri üzerine çekti.

Şimdi Güzel

Shailene Woodley ve Miles Teller’ın başrollerini paylaştığı The Spectacular Now, Netflix’in en değerli gençlik filmlerinden biri olarak düşünülebilir. Eski kız arkadaşını kavramakta zorlanan Sutter, Aimee ile tanıştıktan sonra başka türlü düşünmeye başlayacaktır. 2019’da gösterime girmesi muhtemel olan filmin yönetmenliğini James Ponsoldt üstleniyor.

Clueless

Nostaljik gençlik filmlerini sevenler için öne çıkan Clueless, Netflix platformunda gösterime girdi. Emma romanından etkilenen film, lise öğrencilerinin hayatlarını anlatıyor. En popüler stil kadınlarından biri olan Cher Horowitz, üniversitenin sönük öğrencilerinin kıyafetlerini değiştiriyor. Eğlenceli bir konuya sahip olan filmin IMDB puanı ise 5.7.

Saksı Çiçeği Olmanın Avantajları

2012’de gösterime giren The Perks Of Being A Wallflower, psikolojik hastalıktan kurtulan ve lise eğitimine devam etmek isteyen Charlie’nin hikâyesini anlatıyor. ABD yapımı filmin yönetmen koltuğunda Stephen Chbosky oturuyor. Netflix platformunda da yayınlanacak olan filmde Logan Lerman ve Emma Watson gibi isimler rol alıyor.

Deidra & Laney Birlikte Giyiniyor

Deidra ve Laney birbirleriyle çok iyi anlaşan, ancak zor zamanlar geçiren iki kız kardeştir. Anneleri borç batağına düştüğünde, bir çözüm ararlar ve tehlikeli bir suç işlemeye karar verirler. Çözümü bir yük gemisini soymakta bulan ikilinin macera dolu hikayesi anlatılıyor. Yönetmenliğini Sydney Freeland’ın üstlendiği film 2017 yılında gösterime girdi.

Benim iyi arkadaşım

Eğlenceli gençlik filmleri arayanlar için öne çıkan Dude, izleyicilerden 5,1 IMDB puanı aldı. 2018 yılında gösterime giren film, lise eğitiminin son dönemindeki gençlerin hikayesini anlatıyor. Filmde, değişimler ve kayıplarla yüzleşmek zorunda kalan ve sıkıntılı durumlarını tedavi etmeye karar veren karakterler var. 2018 yapımı filmin yönetmeni Olivia Milch. Filmde rol alan pek çok oyuncu arasında Lucy Hale ve Alexandra Shipp de var.

Yarım

Netflix platformunun beğenilen yeni gençlik filmlerinden biri olan The Half Of It, para kazanmak için arkadaşlarının ev ödevlerini yapan Ellie Chu adlı genç bir kadının hikâyesini anlatıyor. Jock Munsky’nin bir aşk mektubu yazma isteğini reddettikten sonra Ellie, tamamen farklı duyguları deneyimlemeye başlar. Birkaç aşk üçgeni filminin yönetmen koltuğunda Alice Wu oturuyor. Grubun istikrarlı kadrosunda Leah Lewis ve Alexis Lemire gibi isimler yer alıyor.

Tüm Harika Mekanlar

Gençlik tarzını sevenler için öne çıkan The Good Areas’ın tamamı 2020 yılında gösterime girdi. Netflix platformunun pek çok yeni yapımından biri olan film, aynı adlı romanın sinema uyarlaması. Psikolojik sorunları olan Violet, intihar planları yapmaktadır. Bir gün tanıştığı Finch ile romantik bir aşk yaşamaya başlayacak olan Violet, intihardan vazgeçecek midir? Yönetmenliğini Brett Haley’in üstlendiği filmin IMDB puanı 6,5.

La Vie Scolaire

Fransız filmlerine de yer veren Netflix, 2019’da gençlik filmi La Vie Scolarie’yi yayınladı. Scholar Office adlı filmin yönetmenliğini Grand Malade ve Mehdi Idir üstleniyor. iMDB puanı 6,7 olan film, Paris’in yoksul bir mahallesindeki bir okula atanan Samia Zibra’nın hikâyesini anlatıyor. Zita Hantrot ve Liam Pierron, kendi sorunlarıyla ve üniversite öğrencilerinin insanlarıyla başa çıkmak zorunda olan birkaç eğitmeni canlandırıyor.

Dumplin

Komedi severlere özel yapımlarıyla öne çıkan Netflix, her Aralık ayında sayısız türde filmi izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. Eski bir cazibe kraliçesinin kızı olan Dickson, annesinin şöhretiyle savaşmaya çalışır. Anne Fletcher’ın yönettiği filmde Jennifer Aniston ve Danielle Macdonald gibi tanınmış oyuncular rol alıyor. Genç kız tarzını sevenler tarafından da çok sevilecek olan film, Julie Murphy tarafından yazılan aynı adlı e-kitabın sinema uyarlaması. 2018’de gösterime giren film IMDB’de 6,6 puan aldı.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours